TurkNet'ten alınan ZyXEL VMG3625-T50b donanımı modifiyeli midir?

Hocam merhaba TurkNet uzaktan abpm3 yükledi fakat yine IPv6 görmedi bende V550ABPM5F1.bin sürümünü güncelledim fakat hala IPv4'den cıkış yapıyorum yardımcı olur musun?

IPv6 herkes tarafından kullanılamıyor şu an için. Kademeli olarak geçiş sağlıyorlar. Modeme global yazılımı yüklediyseniz tekrar TurkNet sürümüne dönüş yapın. Ardından dilerseniz destek kaydı açarak IPv6'ya geçiş yapmak istediğinizi belirtin. Çoğu zaman kademeli olarak geçireceklerini söylüyorlar fakat şansınız var ise direkt geçişinizi de sağlayabiliyorlar. Geçişinizi sağlamazlar ise yakın zamanda (bu 1 ayda olabilir, 6 ayda) size TurkNet uygulamasından ulaşıp modem arayüz şifrenizi IPv6 geçişinizi tamamlamak için isteyecekler.

IPv6 herkes tarafından kullanılamıyor şu an için. Kademeli olarak geçiş sağlıyorlar. Modeme global yazılımı yüklediyseniz tekrar TurkNet sürümüne dönüş yapın. Ardından dilerseniz destek kaydı açarak IPv6'ya geçiş yapmak istediğinizi belirtin. Çoğu zaman kademeli olarak geçireceklerini söylüyorlar fakat şansınız var ise direkt geçişinizi de sağlayabiliyorlar. Geçişinizi sağlamazlar ise yakın zamanda (bu 1 ayda olabilir, 6 ayda) size TurkNet uygulamasından ulaşıp modem arayüz şifrenizi IPv6 geçişinizi tamamlamak
Beni bu akşam türknet ipv6 geçirdi. ancak modemin güncellemesini onlar kendi yapıyor modemim zyxel vgm 3625 50t v5.50 abm4 f0 sürümünü güncellemişler tanımlanmasına rahmen şuan sadeve ipv6 seçiyorum modemin tüm ışıkları yeşil yanıyor ama internet gidiyor google bile açmıyor tekrar ipv6 ipv4 dualstack moduna getirdigimde internet geliyor ağ ayarlarında dnsleri mi ayarlamak lazım bilemedim

Beni bu akşam TurkNet IPv6 geçirdi. Ancak modemin güncellemesini onlar kendi yapıyor modemim ZyXEL vgm 3625 50t v5.50 abm4 F0 sürümünü güncellemişler tanımlanmasına rahmen şu an sadeve IPv6 seçiyorum modemin tüm ışıkları yeşil yanıyor ama internet gidiyor Google bile açmıyor tekrar IPv6 IPv4 dualstack moduna getirdigimde internet geliyor ağ ayarlarında DNS'leri mi ayarlamak lazım bilemedim

Öncelikle IPv6 bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Dualstack moduna alıp modemi yeniden başlatın. Ardından Google'dan IPv6 test aramasını yapın, ilk çıkan siteye girerek testi gerçekleştirin. IPv6 doğru çalışıyor ise 19,20 civarında bir puan almanız ve IPv6 bölümündeki test sonuçlarının yeşil yanması gerekiyor. Test esnasında IPv6 bağlantısı kurulamaz ise TurkNet'e destek kaydı açıp modeminize uzaktan bağlanarak gerekli ayarları yapmalarını talep edebilirsiniz. Gerekli ayarları kendiniz yapmanız için dilerseniz ben de yardımcı olabilirim. Ayrıca modemi şuan için sadece IPv6 bağlantısıyla kısıtlamak yanlış. Birçok sunucu IPv6 bağlantısına hazır değil. Dual modda kullanmak sizin için daha faydalı olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı