TurkTelekom Ping Sorunu

Gus Fring

Kilopat
Modeme reset attıktan sonra ByOokla'da ping değerim 9 olarak gözüküyor ancak reset atıldıktan 10-15 dakika sonrasında ping değerim 170-180 civarlarında oluyor. Buna ne sebep oluyor anlamıyorum bilgisayar ile mi alakalı yoksa firma ile ilgili mi?

Duvardan modeme gelen kablonun uçlarını yeniden bastır sağlam bir şekilde düzelir. Bende de aynısı olmuştu öyle hallettik. Telekomdan adamlar gelmişti sağolsunlar.

Duvardan olarak bahsettiğiniz kısmı tam anlamadım ancak modem ile bilgisayar dip dibe yani modemden çıkan kablo ile pc ye bağlanan yerin arası 30cm falan.

ADSL kablosu varya telefon kablosu o. Modemin arkasına Ethernet kablosu gibi bağlanan küçük 2 dişli kablo uçları. İçinden 2 tane kablo gelir.
Dediğinizi yaptım ping aynıydı (saat 23:30 civarında) ama şuanda test edince değerlerde sıkıntı yok(02:47) hala sorunun kaynağını anlamadım sabah yeniden test edeceğim.

Ping yine aynı. TurkTelekom'u arayınca kanser oluyorum resmen. Hepsinin önüne bir kağıt koymuşlar hep aynı şeyi zırvalıyorlar ping durumuna yapabileceğimiz bişey yok diyorlar.

Speedtest üzerinden ping testi yaptığınız zaman size en yakın sunucuyu bulup Pingini paylaşır mısın ?

Türkiye de bulunan alt yapı istikrarlı bir İnternet hizmeti için yetersiz. Genelde insanların işten döndüğü 18:00-24:00 saatlerinde yoğunluk oluyor. O saatlerde yapabileceğiniz bir şey yok.

Sorunum kendi kendine çözüldü. Konu kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• ping.JPG
    ping.JPG
    30,6 KB · Görüntüleme: 51
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı