TurTc.com güvenli mi?

Xipnixx

Hectopat
Daha demin TurTc.com diye bir siteye girdim, download isimli bir şey yükledi yükleme hemen bitti bende hemen dosyayı sildim virus bulaşmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
.exe dosyası ise kurmadığın sürece sorun yok.
Diğerlerini bilemem.
Daha demin TurTc.com diye bir siteye girdim, download isimli bir şey yükledi yükleme hemen bitti bende hemen dosyayı sildim virus bulaşmış mıdır?

Siz her ihtimale karşı Malwarebytes ve Kaspersky'la sistemi virüsten taratın.

Yahu hocam merak ettim ben de girdim ve bir şey indirdi. Allah'tan Kaspersky var ama daha uyarı vermedi 🤣
1603126608922.png

Buyrun VirusTotal sonucu: VirusTotal
Virüslü bir şey gözükmüyor.

Son düzenleme:
Yahu hocam merak ettim ben de girdim ve bir şey indirdi. Allah'tan Kaspersky var ama daha uyarı vermedi 🤣
Eki Görüntüle 707568
Buyrun VirusTotal sonucu: VirusTotal
Virüslü bir şey gözükmüyor.
Tarattığınız şey dosyanın kendisi değil. PHP dosyası taratmışsınız. Antivirüs var diye her yere girmeyin.

Önceki Whois kaydı resmi bir bilişim firmasına ait gözüküyor.

Şu anki whois sorgusuna göre de bilgiler gizli gözüküyor.

Hocam dediklerinizde haklısınız fakat indirilen dosyayı oraya sürüklesem de "Choose file"dan seçsem de hep php olarak gözüküyor.
1603128410601.png

Merhaba TurTc Türk Milli Arama Motorudur. Herhangi bir Sakıncalı durumu Yok .2008 den beri çalışıyor. TurTc de Korkacak bir durum Kesinlikle olamaz. bu konuya çok dikkat ediyorlar.

Selam Arkadaşlar, Bazı arkadaşların konuşmaları dikkatimizi çekti Öncelikle haklısınız her siteye güven olmuyor. Arkadaşlar TurTc Olarak biz bu tür tehlikeli yazılımlara karşıyız.

@Xipnixx

Arkadaş download diye bir dosya indi diyor biz bunu araştırdık fakat birşey bulamadık eğer böyle bir konu varsa bize lütfen bildirin. eğer dosya içeriği varsa bizimle paylaşırsanız seviniriz. bize [email protected] dan ulaşabilirsiniz. TurTc olarak biz Türkiyede temiz güvenilir bir altyapı üzerinnde Arama Motoru hizmeti veren tek milli arama motoru olmaktan mutluyuz. ayrıca sizlerin desteğide bizim için çok önemlidir.
Ayrıca,

@ayilmaz

Arkadaşa desteğinden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla. TurTc

Geri
Yukarı