Tuş ömrü biten mouse tamamen kullanılmaz hale mi gelir?

apozz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğimiz gibi mouselerin belirli ömürleri var 1 milyon tıklama, 5 milyon tıklama vs. ömrünü dolduran mouselerin sadece ömrü dolan tuşu mu bozulur yoksa diğer tuşları da bozulur mu? Ve tuşun ömrünü uzatmanın yöntemi var mı? Başka bir mouseden Switch söksek veya bir şekilde Switch temin edip ömrü dolan tuşun yerine değiştirsek çalışmaya devam eder mi?

Arkadaşlar bildiğimiz gibi mouselerin belirli ömürleri var 1 milyon tıklama, 5 milyon tıklama vs. ömrünü dolduran mouselerin sadece ömrü dolan tuşu mu bozulur yoksa diğer tuşları da bozulur mu? Ve tuşun ömrünü uzatmanın yöntemi var mı? Başka bir mouseden Switch söksek veya bir şekilde Switch temin edip ömrü dolan tuşun yerine değiştirsek çalışmaya devam eder mi?

Lazer Switch'ler için geçerli mi bilmiyorum ama normal Switch'leri değiştirince kullanımaya devam edilebilir. Ama ben daha tıklama ömrü bitmeden farklı sebeplerden bozulmayan fareye denk gelmedim.

Ömür olayına çok takılmayın, ürünü aldıktan 2 ay sonra bile bozulabilir. Tıklama ömrü dedikleri satış politikasıdır. 12-13 yıldır kullandığım X7 fareler var, yoğun olarak kullanılıyorlar. Tıklama ömrünü doldurdu diye bir fare kolay kolay bozulmaz. Firmaların tıklama ömrü dedikleri kendi yaptığı testlerdir. 5 milyon kere tıklayarak test etmiştir ama belki 20 milyon tıklamaya kadar kullanılıyordur. Bozulacağı varsa zaten o tıklama ömrünü doldurmadan bozulmaya başlar. Tuşlar çift basmaya falan başlar yada hiç basmamaya. :)

3 yıldır 2. El razer kullanıyorum bir ara bozuldu temizledim içini hala çalışıyor.

Geri
Yukarı