Tutanak tutulmadan ceza yazılır mı?

Chaky

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba arkadaşlar.
Mahalleden arkadaşım bugün iftardan sonra dışarı çıkmış parkta otururken 2 polis gelmiş GBT yapmış. Temiz çıkmış ve ceza yazacağız demişler. Kimliğin fotoğrafını çekip kimliği vermişler, bir polis ben evrakları getireyim demiş diğeri de getirme arabada yazarız gibi bir şey demiş. 3 hafta sonra evine ceza gelir demişler. Çocuk 17 yaşında ve aileme söyleyemem falan diyor hatta ağlıyor :D. Sizce ceza yazmışlar mıdır? Tutanak yanında tutulmamış, imza falan hiçbir şey yok. Benim bildiğim tutanak tutulup bir örneği de ceza yazılan kişiye veriliyor.

Arkadaşlar sorun şu galiba 2 kişilermiş ve birisinin annesi pozitifmiş karantinası bitmiş tekrar test yapmış annesi ve negatif çıkmış. Çocuğun dediğine göre bu yüzden sinirlenmişler. Hatta 112'yi arayıp çocuğu aldırtmak istemişler arıyorum falan demişler sonrasında da neyse kapat ceza yaz gönderin falan demişler.

Merhaba arkadaşlar.
Mahalleden arkadaşım bugün iftardan sonra dışarı çıkmış parkta otururken 2 polis gelmiş gbt yapmış. Temiz çıkmış ve ceza yazacağız demişler. Kimliğin fotoğrafını çekip kimliği vermişler, bir polis ben evrakları getireyim demiş diğeri de getirme arabada yazarız gibi bir şey demiş. 3 hafta sonra evine ceza gelir demişler. Çocuk 17 yaşında ve aileme söyleyemem falan diyor hatta ağlıyor :D. Sizce ceza yazmışlar mıdır? Tutanak yanında tutulmamış, imza falan hiçbir şey yok. Benim bildiğim tutanak tutulup bir örneği de ceza yazılan kişiye veriliyor.

Bir kerede bizim başımıza gelmişti korkutuyorlardır büyük ihtimalle.

Arkadaşlar sorun şu galiba 2 kişilermiş ve birisinin annesi pozitifmiş karantinası bitmiş tekrar test yapmış annesi ve negatif çıkmış. Çocuğun dediğine göre bu yüzden sinirlenmişler. Hatta 112'yi arayıp çocuğu aldırtmak istemişler arıyorum falan demişler sonrasında da neyse kapat ceza yaz gönderin falan demişler.
Hocam kusura bakmayın ama polis haklı. Ben sadece sokakta geziyorlar sandım. Testler tam sonuç vermiyor. Biz 3 kişi evde pozitif iken annem negatif çıkmıştı. Ardından tekrar yaptırdığımızda pozitif çıkmıştı. Polis haklı hocam. Sinirlenmiş. Çünkü arkadaşınız orda onlarca kişinin hayatını riske atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı