TV BOX'a nasıl ROM atılır?

kvrnosman

Hectopat
Magbox T96D model TV box akşam dizi izlediğim esnada dondu ve ben de kapatıp açtım, açtığım zaman magbox yazısında kalıyordu ilerlemiyordu ben de hard reset atmaya karar verdim, wipe data factory reset seçeneğine tıklayıp beklemeye başladım, TV boxun adaptörü yıpranmıştı ve ufak bir dokunma ile direkt cihazı yeniden başlatıyordu, sıfırlama esnasında da kapandı bir daha açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi, mouse bağladım ışığı yanıyordu, güç gelmişti ama görüntü yoktu, işletim sistemi silindi diye böyle olduğunu düşünüyorum sizce ROM atarsam düzelir mi?

İşlemcisi: S905W amlogic.

Atvxperince yüklenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni adaptör alın ROM sorunu değil bu. T96, X96 cihazların adaptörleri dandik oluyor.
sıfırlama esnasında da kapandı bir daha açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi, mouse bağladım ışığı yanıyordu, güç gelmişti ama görüntü yoktu, işletim sistemi silindi diye böyle olduğunu düşünüyorum
Yeniden recovery moda girip wipe data yapın sonra reboot system yapın.
Olmaz ise büyük ihtimal ROM silinmiştir.

Yeni adaptör alın ROM sorunu değil bu. T96, X96 cihazların adaptörleri dandik oluyor.

Yeniden recovery moda girip wipe data yapın sonra reboot system yapın.
yani düzeltilebilir , aslında mi stick alacaktım ama evde bu vardı bunu yapsam mı daha karlı olurum yoksa mi stick alsam mı daha işime yarar

Yeniden Recovery moda girip wipe data yapın sonra reboot System yapın.

Magbox T96D model TV box akşam dizi izlediğim esnada dondu ve ben de kapatıp açtım, açtığım zaman magbox yazısında kalıyordu ilerlemiyordu ben de hard reset atmaya karar verdim, wipe data factory reset seçeneğine tıklayıp beklemeye başladım, TV boxun adaptörü yıpranmıştı ve ufak bir dokunma ile direkt cihazı yeniden başlatıyordu, sıfırlama esnasında da kapandı bir daha açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi, mouse bağladım ışığı yanıyordu, güç gelmişti ama görüntü yoktu, işletim sistemi silindi diye böyle olduğunu düşünüyorum sizce ROM atarsam düzelir mi?

İşlemcisi: S905W amlogic.

Atvxperince yüklenir mi?

Wipe data ROM'u silmez ama Recovery'ye girebiliyor musunuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burning Tool' la atabilirsiniz ama cihaza uygun ROM lazım.

Wipe data ROM'u silmez ama Recovery'ye girebiliyor musunuz?
şu anda tvbox bodrum katta ama sanki giremiyor diye hatırlıyorum, recovery reset tuşuna bastığımızda açılan yer mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burning Tool' la atabilirsiniz ama cihaza uygun ROM lazım.
atvxperince baktım işlemcisi ile uyumluymuş

yani düzeltilebilir , aslında mi stick alacaktım ama evde bu vardı bunu yapsam mı daha karlı olurum yoksa mi stick alsam mı daha işime yarar
Stick almaya gerek yok.
recovery reset tuşuna bastığımızda açılan yer mi?
Evet.
Reset tuşuna basarken fişi takın girecektir. Bi' menü çıkana kadar reset tuşunu bırakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı