TV Box'lar televizyonun veremediği görüntü kalitesini veriyor mu?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba bu cihazlar anlatıldıkları kadar iyi mi internetli Android'i içinde olan televizyonlara göre?
1080p Full HD bir plazma TV mesela 4K veremiyor, bu cihaz sayesinde 4K verebiliyor mu?
Keza önerir misiniz bu tarz cihazları TV almayı düşünüyorum da internetsiz alıp bu cihaz sayesinde alıp internetli mi yapsam ne düşünüyorsunuz?

Cihaz 4K görüntü veriyor ama taktığınız TV 1080p ise o da en fazla 1080p gösterir. TV'nin de 4K olması gerekiyor.
Siz 4K Android TV, WebOS veya Tizen TV alın. Ek cihaza gerek kalmaz.

Bu cihazların amacı smart olmayan veya eski nesil smart özelliklerine sahip olan cihazları daha güncel özellikler katmak içindir.

TV 4k değil ise 4K izleyemezsiniz, çözünürlüğe katkısı olmaz.

Smart olmayan eski televizyona TV box aldım S905x3 işlemcili, televizyon 1080p ve 40 inç olmasına rağmen YouTube üzerinden 4K video açınca 1080p videolardan daha kaliteli ve keskin bir görüntü alıyorum. Yani TV 1080p olabilir ama TV box ile 4K açınca gerçekten daha kaliteli bir görüntü olduğu çok bariz belli oluyor. Sadece YouTube'dan değil IP TV'de de 4K yayınlar 1080p yayınlardan daha kaliteli bir görüntü veriyor. Aldığım TV Box Next Play.

Smart olmayan eski televizyona TV box aldım S905x3 işlemcili, televizyon 1080p ve 40 inç olmasına rağmen YouTube üzerinden 4K video açınca 1080p videolardan daha kaliteli ve keskin bir görüntü alıyorum. Yani TV 1080p olabilir ama TV box ile 4K açınca gerçekten daha kaliteli bir görüntü olduğu çok bariz belli oluyor. Sadece YouTube'dan değil IP TV'de de 4K yayınlar 1080p yayınlardan daha kaliteli bir görüntü veriyor. Aldığım TV Box Next Play.

4K Yayın zaten 1080'e göre daha iyi verir ki.
Şöyle mi demek istediniz O box cihazı olmadan 4K video açtığın zaman görüntü kötü box cihazı ile açarsan 4K video daha mı kaliteli?

4K Yayın zaten 1080'e göre daha iyi verir ki.
Şöyle mi demek istediniz O box cihazı olmadan 4K video açtığın zaman görüntü kötü box cihazı ile açarsan 4K video daha mı kaliteli?

Hayır, TV 1080p olmasına rağmen 4K video açınca net şekilde 1080P'den daha kaliteli görüntü veriyor, bizzat deneyimledim. 1080p TV de 4K video açsan bile 1080p kalitesinde izlenir diye bir düşünce var. Belki de TV box görüntü işlerken vs. videolar üzerinde iyileştirme yapıyordur buna bir şey diyemem.

Hayır, TV 1080p olmasına rağmen 4K video açınca net şekilde 1080P'den daha kaliteli görüntü veriyor, bizzat deneyimledim. 1080p TV de 4K video açsan bile 1080p kalitesinde izlenir diye bir düşünce var. Belki de TV box görüntü işlerken vs. videolar üzerinde iyileştirme yapıyordur buna bir şey diyemem.

Evet öyle 1080p olsa bile 4K Video izlendiğinde daha iyi görüntü verir.
Bunun boxla alakası yok bence bende monitör de yaşıyorum bunu.

Smart olmayan eski televizyona TV box aldım S905x3 işlemcili, televizyon 1080p ve 40 inç olmasına rağmen YouTube üzerinden 4K video açınca 1080p videolardan daha kaliteli ve keskin bir görüntü alıyorum. Yani TV 1080p olabilir ama TV box ile 4K açınca gerçekten daha kaliteli bir görüntü olduğu çok bariz belli oluyor. Sadece YouTube'dan değil IP TV'de de 4K yayınlar 1080p yayınlardan daha kaliteli bir görüntü veriyor. Aldığım TV box Next play.

Bitrate vb. farklarından dolayı öyle oluyor. 4K izleyemesen bile bitrate gibi bazı şeyler 4K'da çok daha yüksek oluyor haliyle orijinal 1080p video ile 4K olup 1080p görüntü veren video arasında bariz farklar olabilir.

Düz 1080p video vs Blu-ray 1080p mantığında işliyor işte. Tam teknik terimlere hakim olmadığım için örnek vererek gittim.

Yeni konular

Geri
Yukarı