TV Mahkemesi kazanılması

Hakem heyeti mi söylediğiniz mahkeme? Kaç ay sürdü ve iade istemediğini mi belirttiniz?
Hakem heyeti Kasım'da başvurdum 2 gün önce kazandım iade olacağını belirtmedim ama belirtirseniz iadeniz olur haklı iseniz.

Ben iade istemedim, değişim veya buna benzer özellikte sorunsuz cihaz ile değişim istediğimi yazdım hizmetin yrniden görülmesini istedim. İade alırsam zarar yaşıyacağım o özellikte cihazlar pahalandı aldığım fiyattan. Çek falan ve faiziyle isteyeceğim. Sonuçta ayıplı mal satan kendileri. 7 servis raporu ve tamir problemleri de var kazanırım herhalde. Kaç kere arıza yaptı ve ücretsiz onarım kabul etmişim. O da yetmezmiş gibi gizli kronik ayıp var kısıtlama gibi haberim yoktu. Gizli ayıptan sorunlu olduğuda belli oldu.

Benim de 2 aydır savunması geldi yazıyor. Bilirkişi ne zaman ilgilenir fikrim yok. Ay başı, sonu ve ortasında toplanıyorlarmış sıra gelmedi sanırım yoğunluktan. Aslında 5dk karar için kaç ay daha bekleyip mağdur oluyoruz.

Ben iade istemedim, değişim veya buna benzer özellikte sorunsuz cihaz ile değişim istediğimi yazdım hizmetin yrniden görülmesini istedim. İade alırsam zarar yaşıyacağım o özellikte cihazlar pahalandı aldığım fiyattan. Çek falan ve faiziyle isteyeceğim. Sonuçta ayıplı mal satan kendileri. 7 servis raporu ve tamir problemleri de var kazanırım herhalde. Kaç kere arıza yaptı ve ücretsiz onarım kabul etmişim. O da yetmezmiş gibi gizli kronik ayıp var kısıtlama gibi haberim yoktu. Gizli ayıptan sorunlu olduğuda belli oldu.

Benim de 2 aydır savunması geldi yazıyor. Bilirkişi ne zaman ilgilenir fikrim yok. Ay başı, sonu ve ortasında toplanıyorlarmış sıra gelmedi sanırım yoğunluktan. Aslında 5dk karar için kaç ay daha bekleyip mağdur oluyoruz.

Gizli ayıbı var ise dediğiniz gibi kazanırsınız bekleyin yapacak bir şey yok bende pazartesi evkura gidip Android alacağım.

Ben PDF olarak hem servis raporları hemde yaşadığım gizli ayıbı görsel olarak yükledim. Umarım bilirkişi görebilir de uğraşmam bir daha gidip. Beklemek sıkıyor cidden ya ayıplı ürünler için bile haklı olsak bile bekliyoruz. Mahkemeler bundan uzun sürüyor. Eski THH başvurum 2 ay sürmüştü umarım buda kısa olur.

Bildiğim kadarı ile kesilmiş fatura değerinde herhangi bir TV ile değiştirebilirsiniz. Fakat emin değilim bilen ve emin olan var ise daha kesin yönlendirebilir.

Mantık olarak yürümesi gereken bir diğer fikrim ise yine aynı TV'yi verirseler sıfır fatura kesmiş olacaklar 14 gün iade hakkın var git iade et sonra ister üstüne para koy veya aynı paraya istediğin başka bir TV'yi al.

Doğru biliyormuşsunuz hocam bugün eski TV'yi gelip alacaklar bende Cuma günü gidip Android alacağım.

Geri
Yukarı