TV yerden kaç santim yüksekte olmalı?

Marshmello

Hectopat
Merhaba 55inç (140*68cm) bir TV aldım. Yarın servis kurmaya gelecek. Duvara astıracağız. Yerden kaç santim yüksekte olmasını tavsiye edersiniz? TV ünitesi falan olmayacak, sadece duvar var.

Merhaba 55inç (140*68cm) bir TV aldım. Yarın servis kurmaya gelecek. Duvara astıracağız. Yerden kaç santim yüksekte olmasını tavsiye edersiniz? TV ünitesi falan olmayacak, sadece duvar var.

Oturduğunuz koltuk ile göz izasında olmalı TV ortası.

Oturduğunuz yere göre yaptırın. Kafanızı aşağı ya da yukarı kaldırtmayacak şekilde

Nasıl rahat görüyorsanız öyle ayarlamanız daha doğru olur.
Bizim evdeki TV yerden 90 cm yukarıda asılı.

Aman hocam, ince eleyip sık dokuyun. En rahat edeceğiniz yere astırın.
Önerim koltuğunuza oturun rahat bir pozisyonda iken kafanızın bakarken rahatsız etmeyecek şekilde hizalayın ve öyle asılsın.

Bizimki yerden 1.20 cm yükseklikte, TV izlemek tam bir işkence .Bir süre sonra tavana bakıyormuş hissiyatı veriyor ve boynun acayip bir şekilde ağrıyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı