TV'de sinyal var fakat görüntü karıncalı

İşsizEnes

Decapat
Daha fazla  
TV'de sinyal var fakat kalite 1 saniyelik 100 oluyor sonra tekrar sıfıra iniyor. Böyle bir döngü oluştu. Anten ayarının bozulduğunu düşünüyorum telefondan ayarlama vb. yapabilir miyim?

Çanakta montaj iyi değil sanırım. Rüzgardan falan etkileniyor olabilir. Çanağın önü açık mı? Önünde bir engel varsa da kalite düşer.
Bir de LNB çok eski ise olabilir.

Hocam lnb iyi eminim bina daha 2021'de yapıldı önünde engel yok.
Kablonuz da iyi mi? Konnektörler falan düzgün bağlandı mı?
Çanak sallanıyor mu? Özellikle ayağında bir yana yatma durumu var mı?
Her şey sağlamsa çok az pozisyon hatası vardır. TV başında biri kalsın, sinyal kalitesini takip etsin bir kişi de çanağa milimetrik dokunuşlarla ve her mğdahalede biraz bekleyip sinyaldeki değişiklikleri taip ederek devam edin. Bu şekilde biraz zahmetli de olsa uygun pozisyona getireceğinize inanıyorum.
Yapamazsanız bir esnaf çağırıp biraz para kazandıracaksınız.
E birileri de yapmayacak ki adamlar para kazanacak değil mi? Taş mı yesin adamlar?

Son düzenleme:
Kablonuz da iyi mi? Konnektörler falan düzgün bağlandı mı?
Çanak sallanıyor mu? Özellikle ayağında bir yana yatma durumu var mı?
Her şey sağlamsa çok az pozisyon hatası vardır. TV başında biri kalsın, sinyal kalitesini takip etsin bir kişi de çanağa milimetrik dokunuşlarla ve her mğdahalede biraz bekleyip sinyaldeki değişiklikleri taip ederek devam edin. Bu şekilde biraz zahmetli de olsa uygun pozisyona getireceğinize inanıyorum.
Yapamazsanız bir esnaf çağırıp biraz para kazandıracaksınız.
E birileri de yapmayacak ki adamlar para kazanacak değil mi? Taş mı yesin adamlar?

Evet pozisyon hatası varmış hocam biraz dokunduktan sonra düzeldi tabii ki anten çatıda olduğundan kolay olmadı.

Geri
Yukarı