TW9 Bios'u nasıl güncellerim?

Loathing

Kilopat
Daha fazla  
Konu açmak istemezdim ama [Çözüldü] Casper TW9/SW9 Güncel BIOS | Technopat Sosyal linkindeki dosyaları indiremiyorum eğer güncel hali varsa yada aynısını tekrar upload eder misiniz arşiv hasarlı diyor. Çin sitesine de üye olamadım indiremedim. Bu arada asıl sorum i7 işlemci normalde 1.7 Ghz yük altında 2.9 olması gerekiyor ama her zaman 1.7 de kalıyor herhangi bir oyunu açtığımda yükselmiyor belki bios update ile halledebilirim. Şu anki Bios versiyonum Q3F21

Yanlış ifade ettim kendimi, rar dosyalarında arşiv hatalı diyor. Her 2 dosyada da.

hata.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
m.bat 02.bat ın götürdüğü QL4Q3J11.bat dosyasını hatta flashit Q42Q3J11.fd /all ile de denedim fakat hepsinde 'file size input error' hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin verdiğiniz linkteki dosyaları indirdim içlerinde m 02 ve 01 var ki bunlar daha ic kısımda ki dosyalara yönlendiren .bat lar. Daha ic kısımda da 8 10 tane farklı bios dosyasını kontrol eden bir .bat dosyası var ve bu son bahsettiğim dosyanın asıl benim işime yarayacak kısmını ben elle de yapmama rağmen bu hatayi aliyorum demek istedim. Muhtemelen bios dosyası yanlış. Yardımlarınızı bekliyorum. Fotoğrafta da en alt satırda sayılar var ama pek anlam yukleyemedim

Konuda size m veya 2 yazıp enter'a basın denilmiş. Kendi başınıza iş çıkartmayın. Konuyu okumadığınız için böyle sorunlar yaşıyorsunuz. Konuda TW9 olan bir kişi doğru şekilde güncellemiş. Ayrıca söz dinlemeyen kişinin halini de o konuda görebilirsin. Sizde bu yönde gidiyorsunuz dikkat edin.

Konuyu daha önce de şimdide okudum m ve 2 i actim zaten olmadi. Sonra birde baktim ki m diye abarttiginiz zinhar başkasına basilmaz dediğiniz dosya cok basit sil copyala ismini m.bat olarak değiş ve su klasordeki .bat dosyasını çalıştır şeklinde. Birde baktik ki içerideki bat dosyasında sadece yapilan is flashit dosya adi /all seklinde parametreler mevcut. Yani 1e bastin diye yada power kestin diye birşey olamaz daha o safaya gelmiyor. Kendi basiniza is cikartmayin dediğiniz yeride anlamadım. Kibarca yardim istiyorum. Eger elinizde baska bir sürüm bios dosyası varsa yada uye olmayı basarabildiginiz cin sitesinden bir dosya alabilirseniz paylasir mısınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı