Twich.tv izleyicisi ne istiyor?

Psikolojik açıdan kendimi çok iyi hissedip özgüvenim yüksek olsa bir dakika bile bir şey izlemem.

3-5 tane izlediğim kanal var. Onlar da artık hiç sarmıyor kapatıyorum. Sadece PUBG turnuvaları izliyorum.
Hımmm bu farklı bir bakış açısı oldu. Özgüven önemli. Burdan bir varsayıma varmak zor tabi. Ama izleyiciyi belki de cesaretlendirmek gerekiyordur.

diksiyonu çok iyi değil ise zaten zor bu işler.
Kemal Can Parlak gruptan ayrıldı*

Kitle geniş olsa da izleyinin bir yayıncıyı izlemesi temelinde tek bir şey yatar.
-Eğlenmek.

İzleyiciyi ne kadar eğlendirirseniz o kadar ekran başında tutarsınız. Bu kısmın nasıl yapılacağı tamamen yayıncıya kalmış bir şey. Kimisi sohbetiyle eğlendirir, kimisi oynadığı tryhard bir oyunla... Burada önemli olan sizin hangisini başarıyor oluşunuz.

Kişisel zevkler bir yana, prodüksiyonun kaliteli olması önceliğimdir. 2014'ten kalma 360p 30fps kamera ve paintten çizilen hudlarla en sevdiğim yayıncıyı bile izlemem. Bakınca ekranın göze zulmetmemesi lazım.

Çok iyi olursan, insanların o rolde izleyip bir şeyler öğrenmek isteyeceği biri olacaktır. Bu yüzden çok iyi olursanız izlenirsiniz. Faker, Closer, Gosu gibi. Gosu kamerasız sadece oyunu izleten yayıncı mesela.
Bu konuda haklısın. Ama burada da şöyle bir sorun çıkıyor. Çok iyi league of legends oynuyorsundur. Fakat adam seni izlemek yerine fakeri yada xpeke yi izliyordur. Burda gerekli farklı bir şey daha var tanınmak sanırım.
Ben sohbet severim, bir başkası bir oyunda yetenekli olanı sever. Birçok farklı kullanıcı tipi var, önemli olan sizin kimlere hitap etmek istediğiniz.
Konuşmak isteyen, samimi olan, etkileşim de olabileceğim kitleye hitap etmek istiyorum. Yazım hatası yüzünden ceza almıştım. O yüzden geç cevap veriyorum.
Aktif DC + iyi sohbet. Hardcore oyun kanalı değilsen bu iki şey dışında çok da önemli değil.
Aktif DC + iyi sohbet. Hardcore oyun kanalı değilsen bu iki şey dışında çok da önemli değil.
Oyunda iyi olduğumu düşünüyorum. Ama zamanımın çoğunu bu işe ayırmam. :(
Discord da yazılanlara cevap vermeye özen gösteriyorum.
İzleyicinin ne istediğinin bir önemi yok. Senin ne verdiğinin önemi var.
Ne vereyim abime? Aklıma ilk bu geldi. Samimiyet verebilirim. Açık sözlüyüm. Ben verebildiğimi vereyim karşıya ulaşabilecek mi?
Twich çöplüğüne bulaşma derim yapmacık samimiyetsiz davranışlardan ibaret. Yayını aç oyununu oyna geç.
Valla ne biliyim dostum. O ortama alışığım ben. Seviyorum twichi. Aslında çok iyi insanlarda var. Genelde oyunumu oynuyorum geçiyorum. Ama yetmediğini de düşünüyorum ki bu başlığı açtım. Allah ' ım yazım hatası yapmayayım lütfen. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı