Çözüldü Twitch 1080P'de donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aatreus

Decapat
Yaklaşık 2 haftadır Twitch'de 1080p yayın izleyemiyorum. Eskiden aynı anda birçok yayını 1080p de izleyebiliyordum. Ama şimdi yayını 1080p ye alınca 10 sn normal izliyorum sonra takılmalar başlıyor. İnternetimde ve bilgisayarımda bir değişiklik olmamasına rağmen son 2 haftadır bu sorunu yaşıyorum. (Tüm tarayıcılarla denedim)

Eki Görüntüle 1077825

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-22 001521.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-22 001521.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 62
Çözüm
Maalesef bu sorunun kaynağı ne internet hızınız ne de bilgisayarınızla alakalı bir durum. Bu tamamen Türk Telekom'un hukuksuz sebeplerle yurt dışı çıkış hızınızı kısıtlaması veya o servera olan pinginizi artırmasından kaynaklanıyor. Bunu neden yaptıklarını anlamak güç. Ben bu sorunu VPN satın alarak çözdüm. VPN açınca 5 tane 1080p yayın açsan yine donmuyor. Rezalet ülkenin, hukuksuz internet sistemi diyecek bir şey yok.
Yayın bittikten sonra tekrarını da izlemek bir çözüm. Ama live streamları kesintisiz izlemek için malesef VPN şart.
Pardon? Bu bir çözüm değil geçici bir kaçış yolu. Sizin dediğinize göre kimse Twitch yayını izleyemiyor. Bende Türkiyede yaşıyorum değil 1080P 4K'da olsa sorunsuz izlerim. İnternetim ise klasik TTNet ama bir detayı biliyorum. Özellikle bu Online oyunlarda bile baş belası sorun haline gelebilir. Çözümü ise tecrübeyle bulmuştum. Çok basit, Tüm programları kapatıp öyle deneyin. Eğer düzeliyorsa bir program çakışarak sistemde lag oluşturuyor.

@cilginsharkysahilde Sizi anlıyorum ama çözüm interneti kurcalamakta değil işletim sisteminin programlarının çakışmasından kaynaklı dediğimi denerseniz hak vereceksiniz. Full program açıkken veya görev çubuğunda hiç bir program yokken + saatin yanındaki tüm ikonları kapatın bakalım lag oluyor mu olmuyor mu görelim.

@cilginsharkysahilde sizi anlıyorum ama çözüm interneti kurcalamakta değil işletim sisteminin programlarının çakışmasından kaynaklı dediğimi denerseniz hak vereceksiniz. Full program açıkken veya görev çubuğunda hiçbir program yokken + saatin yanındaki tüm ikonları kapatın bakalım lag oluyor mu olmuyor mu görelim.

Şu an sorun yaşamıyorum ama yaşadığımda telefonda da denediğimde bilgisayardan da denediğimde sorun vardı. Telefonda mobil veriye geçtiğimde düzeliyordu. Dediğiniz şey ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Belki sizde böyle bir sorun olmuş olabilir ama şu an bahsettiğimiz konudan farklı.

Şu an sorun yaşamıyorum ama yaşadığımda telefonda da denediğimde bilgisayardan da denediğimde sorun vardı. Telefonda mobil veriye geçtiğimde düzeliyordu. Dediğiniz şey ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Belki sizde böyle bir sorun olmuş olabilir ama şu an bahsettiğimiz konudan farklı.
Benim amacım yardımcı olmak tartışmak değil kesinlikle ama bir kişinin böyle bir sorunu vardı, Uzaktan erişim ile bilgisayarına bağlanıp programları kapatınca akıcı yağ gibi olduğunu söylemişti. Bir öneri sadece saygılar.

Benim amacım yardımcı olmak tartışmak değil kesinlikle ama bir kişinin böyle bir sorunu vardı, uzaktan erişim ile bilgisayarına bağlanıp programları kapatınca akıcı yağ gibi olduğunu söylemişti. Bir öneri sadece saygılar.

Ben de tartışmaya gelmedim. Konu sahibinin sorunu böyle çözülürse ne güzel. Ama arkadaşın dediğini yalanlayınca yazdım bunları. Saygılar.

Yayın bittikten sonra tekrarını da izlemek bir çözüm. Ama live streamları kesintisiz izlemek için malesef VPN şart.
Harbiden he, yayn kaydında donma olmuyor.
Maalesef bu sorunun kaynağı ne internet hızınız ne de bilgisayarınızla alakalı bir durum. Bu tamamen Türk Telekom'un hukuksuz sebeplerle yurt dışı çıkış hızınızı kısıtlaması veya o servera olan pinginizi artırmasından kaynaklanıyor. Bunu neden yaptıklarını anlamak güç. Ben bu sorunu VPN satın alarak çözdüm. VPN açınca 5 tane 1080p yayın açsan yine donmuyor. Rezalet ülkenin, hukuksuz internet sistemi diyecek bir şey yok.
Vpn ile en düşük 65 ms 20 mbit download aldım ama daha iyi oldu nadiren donma oluyor ama izleniyor. Yardım için teşekkürler.

Son düzenleme:
Harbiden he, yayn kaydında donma olmuyor.

Vpn ile en düşük 65 ms 20 mbit download aldım ama daha iyi oldu nadiren donma oluyor ama izleniyor. Yardım için teşekkürler.
Rica ederim, bu konu hakkında yukarıda bilgisizce yorum yapan arkadaşı dikkate almadığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Rica ederim, bu konu hakkında yukarıda bilgisizce yorum yapan arkadaşı dikkate almadığınız için ayrıca teşekkür ederim.
Şimdi her bir giriş ve çıkış İP adresinin ağ trafiğin bindirdiği yükü ve oluşturduğu gecikmeyi anlatırdım da kendimi yormiyacagim. Ne bir like beklentim ne de başka bir amacım çok şükür yok. İsteğen istediği yöntemi denesin. Firewall ve ağ yönetiminden anlamayan birinin yorumdur bu.

Geri
Yukarı