Twitch için 3500 TL’ye sistem tavsiyesi

WienZoo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben twitch yayını yapmak için bir bilgisayar topluyorum ve sizlerinde görüşünü almak istedim. Benim toplamaya karar verdiğim sistem bu;
- İşlemci : Ryzen 3 2200G
- Ekran kartı : Galax GTX1050 2GB
- Anakart : Asrock A320M-DGS DDR4 3200 MHz
- PSU : Nagas AO500 500W +80 Bronze
- Harddisk : WD 500 GB 7200RPM 32mb SATA2
- RAM : Hi Level 8GB 2400MHz
- SSD : Western Digital Green 120GB
—————————————————
Sistem monitörsüz ve ekipmansız 2650 TL civarı tutuyor. Monitör ve ekipmanlar da şunlar;
- Monitör : Asus VP228 HE 21,5 Led 1920x1080 1MS
- Klavye : Hydra R6 RGB
- Kulaklık : Razer kraken
—————————————————
Ekipmanlar ve monitörü ekleyince 3800 küsür oluyor. Razer kulaklığın mikrofonu olduğu için ekleme gereği duymadım. Siz ne önerirsiniz? Sistemde gördüğünüz bir hata vb şeyler var mı ya da bir öneriniz? Bu arada RAM’i ilerde 3000 MHz‘e çıkaracağım. Eğer Razer Kraken’in mikrofonu idare etmez diyorsanız giriş seviyesi bir mikrofon önerebilirsiniz. İyi forumlar şimdiden hepinize teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayında hangi oyunları oynıcaksın gtx 1050 2gb düşük kalır. Ve burda alacağın monitör 60hz eğer şuan monitörün varsa bunu almanı önermem. Bütçeni biraz daha biriktirip arttırma ihtimalin varsa ryzen 5 veya intel i5 almanı ve en kötü olarak gtx1050ti öneririm. Artık oyunlar değişiyor 2gb vram yeterli olmıyabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı