Twitch insanı depresifleştirir mi?

Özenerek bir yere varamayacağımızı düşünüyorum. Özenmek yerine bu yayıncının nasıl bu hayatı elde ettiğine odaklanıp en az o kadar çalışmamız lazım ki üstüne çıkabilelim.

Her Twitch izlediğimde, izlediğim insanların hayatlarına özeniyorum. Çok sevdiğim insanlar olsa bile. Siz ne düşünüyorsunuz?
Tabi özenebilirsiniz, kaliteli bir hayat yaşamayı istemek en doğal hakkınız, ancak hayat sadece sosyal medyadan ibaret değil, kendiniz tırnaklarınızla kazıyarak bu hayatı elde etmeye çalışmalısınız.

Yaptıkları taşkınlıklar bir ömür internette asılı kalıyor, asılı kalacak. İtibar da önemli.
İmrenmiyorum. Bir kere dahi izlemedim.
Hocam internetten para kazanmak istiyorum anlamında söylemedim. Hem ülkece ekonomi diğer ülkelere oranla kötü durumda, hem okusak da saçma sapan insanlar çok daha güzel ve mutlu hayat yaşıyor. Daha dün "Saniye" isimli kaliteli içerik üreten bir Youtube kanalı test amaçlı bir haftada içerik çalarak tiktokta ünlü olmak diye bir video çekti. Sadece yabancılardan içerik çalarak günde 4-5 tane yaklaşık 45-60 saniyelik tiktok videolarıyla 1 hafta içerisinde 146k takipçiye ulaştı. Bu tamamen test amaçlı yapılmış; ama gerçekten saçma sapan videolar çekerek, hiçbir çaba sarf etmeden çok büyük para kazanan TikTok, Twitch kanalları beni çok mutsuzlaştırıyor. Ne duruyorsun madem sen de yap diyeceksiniz, birincisi tiktok vs. gibi yerlerden ünlü olmak istemiyorum. Zaten ünlü olmak istemem. İkincisi hayallerim farklı. Kendimi enayi gibi hissediyorum. Twitch'i hiçbir zaman uzun süre izlemedim. Hiçbir zaman bir yayıncıya para atmadım, abone olmadım. Sadece Youtube üzerinde "Haluk Tatar"a üye oldum. O da eğitim amaçlıydı ve hak ediyordu ama artık gerçekten hiçbir şey yapmayarak bizden kaliteli hayat yaşayan insanlardan bıktım, bunlara para vs. atanlardan da bıktım. Gittikçe mutsuzlaştırıyor.
Depresif bir yayıncı izlersen olabilir.
Normal herkesin izlediği yayıncıları izliyorum. "Ferit, Xantares vs."
Tabi özenebilirsiniz, kaliteli bir hayat yaşamayı istemek en doğal hakkınız, ancak hayat sadece sosyal medyadan ibaret değil, kendiniz tırnaklarınızla kazıyarak bu hayatı elde etmeye çalışmalısınız.
Sosyal medya üzerinden kazanmak istememem zaten sorun. Bu tarz insanların bir çoğu günde 4-5 saat oyun oynuyor.

İzliyorum, kısa süreli keyfimi alıyorum, insanlar ne hayatlar yaşıyor ya düşüncesine kapılıyorum. Ardından da onlar bu hayatı internet üzerinden kazanıyorsa ben de farklı bir şekilde kazanabilirim diyerek çalışmaya devam ediyorum. Beni bir nevi daha da gazlıyor denebilir. Kişiden kişiye değişir.

Özenerek bir yere varamayacağımızı düşünüyorum. Özenmek yerine bu yayıncının nasıl bu hayatı elde ettiğine odaklanıp en az o kadar çalışmamız lazım ki üstüne çıkabilelim.
Hocam yayıncı olmak istemiyorum, yukarıda anlattım tekrar yazmayayım. Bi' arkadaşa daha yazdım.

Şahsen beni güldüren yayıncıları izlemeyi sevdiğim için hiç üzgün hissetmedim. Mesela Pqueen izlerken hiç depresif olmadım.

Geri
Yukarı