Twitch kanalını yükseklere taşıma

Srgsaric

Hectopat
Katılım
26 Temmuz 2016
Mesajlar
329
Çözümler
3
Beğeniler
101
Twitch yükselmesi zor bir platformdur. Ben yaklaşık 5 yıldır Twitch izliyorum bu 5 yıla dayanarak söyleyebilirim ki ya çok eğlenceli muhabbeti koyu birisi olmalısınız ya da oyunları yüksek liglerde oynamalısınız. Aksi takdirde yükselmeniz imkansıza yakın.
 

KS
alpknkc

alpknkc

Hectopat
Katılım
26 Ekim 2016
Mesajlar
531
Çözümler
1
Beğeniler
223
Kanal ismi ver de takip edelim bari.
Buradan yazmam kurallara uygunsa vereyim hocam kanal ismini.
Yorumlarınız için teşekkür ederim dostlar. Hobi olarak yapıyorum işimden ve çocuğum vakit kaldığı zamanlar 2 günde 1 yayın açarım genelde 3-4 saat kadar. Çok çok büyük yayınların arasına girmeyeceğimin farkındayım ama en azından az da olsa yaptığım bi şeylere değsin istiyorum. Söylediklerinizde çok haklısınız fakat gördüğünüz gibi benim tekil izleyenim çok düşük. Yani insanlar yayınıma gelip ne yaptığıma bakmıyor. Ben ultra iyi oyun oynasam on numara muhabbet etsemde kimse göremiyor malesef bunu. Asıl sorun burada başlıyor.
 

Lquad

Hectopat
Katılım
22 Ağustos 2016
Mesajlar
111
Çözümler
1
Beğeniler
43
Yer
İstanbul - Tuzla
Çok fazla seçenek olduğu için diğer insanlardan daha kaliteli iş çıkarman lazım.
-İnsanlar beni neden izlemeli?
-Neyi yanlış yapıyorum?
Gibi soruları kendine sormalısın. Sonra da işi olacağına bırakmalısın, fazla zorlama. Olursa olur, olmazsa olmaz. Sabır önemli.
knk insanlar gelse bi izleyecek, efsane muhabbet edicez de gelmiyolar ki. Sen istersen dünyanın en kaliteli yayınını yap, en kaliteli muhabbete sahip ol ama insanlar gelip seni keşfedemedikten sonra kalitenin bir anlamı kalmıyor.
 
KS
alpknkc

alpknkc

Hectopat
Katılım
26 Ekim 2016
Mesajlar
531
Çözümler
1
Beğeniler
223
knk insanlar gelse bi izleyecek, efsane muhabbet edicez de gelmiyolar ki. Sen istersen dünyanın en kaliteli yayınını yap, en kaliteli muhabbete sahip ol ama insanlar gelip seni keşfedemedikten sonra kalitenin bir anlamı kalmıyor.
Malesef dediğin gibi en büyük sorun bu kankam. İnstagramda da aktif olarak paylaşımlar yapmaya gayret gösteriyorum yayından klipler paylaşıyorum hep ama malesef orada bile neredeyse hareket sıfır.
 

Ralf Johan

Millipat
Katılım
5 Şubat 2020
Mesajlar
591
Beğeniler
294
Yer
Ankara,Çankaya
Dostlar özet geçerek anlatmaya çalışacağım. 27 yaşında evli 1 çocuk babasıyım. Yıllardır oyun oynama alışkanlığım olduğundan evlendikten sonra da bu devam etti ve oyun oynuyorken yayında açmaya başladım. Yaklaşık 3 aydır arkadaşlarımla birlikte yayın yapıyorum. Hepimiz hemen hemen evliyiz. Twitch üzerinde anlayamadığım bir konu var. 3 aylık süreçte sadece 111 takipçim oldu ve sadece 1 abonem var. Ortalama izlenme sayım da 3 civarında. İlk başlarda tamam yeniyim zamanla olur bir şeyler, para kazanma gibi bir derdim yok maksat muhabbet olsun diyordum ama kanal gerçekten hiç ilerlemiyor. CS:GO, CoD Warzone ve son zamanda ağırlıklı olarak Valorant oynuyorum. Arada farklı oyunlarda denedim fakat değişen çok bir şey olmuyor. Sürekli takip eden 3 4 kişi var. Arkadaşlarımdan da takip edip gelen bakan oluyor ama en büyük sorunum yayınım kimseye ulaşmıyor. Kaliteye önem veriyorum. Tasarımlar olsun, bildirimler, bildirim müzikleri, hakkımda kısma vs. hepsini tek tek yapabildiğim kadarıyla özen göstererek yaptım. Takip eden herkesle ilgilenirim, hoş geldin demediğim ya da chatte kaçırdığım tek bir mesaj olmamıştır. Kanalı bulup gelen arkadaşlar zaten bir şekilde muhabbete dahil oluyor ve mutlaka hepsiyle oyunda oynuyorum, Discord'a davet edip muhabbet ediyorum. Ama şu tablo sanırım her şeyi özetliyor. 3 ay sonunda 5 saatlik yayında sadece 24 tekil izleyici çok saçma değil mi? 24'ün çoğu zaten benim yakın çevremdeki insanlardan girip bakanlar. Bütün bilgileri, etiketleri düzenliyorum. Her yayında farklı ilgi çekici başlıklarda seçmeye çalışıyorum ama yine de tablo bu. Neyi yanlış yapıyorum ve insanlar gelip yayına bakmıyor? 5 saatlik yayında 150-200 tekil izleyici olsa ve tablo böyle olsa sorun bende derim. Ama 24'ün bir açıklamasını yapamıyorum.
Aynı sorun bende de var fakat benim de düzenli yayın açma sorunum var,bu işler biraz da talih meselesi,twitchte pro oyuncular da yayın açıyor ki insanlar doğal olarak onları izlemek ister,yaptığım iş bir şeye değsin yazmışsınız fakat bir değer biçme yeri değil maalesef twitch,yarın bir gün sizi 10 bin izleyici olunca iş ciddiye binecek,hayatınız değişecek belki de,o yüzden akışına bırakmak lazım,olursa olur olmazsa olmaz.
 

ismet_10

Hectopat
Katılım
7 Aralık 2016
Mesajlar
60
Beğeniler
37
Genelde tanınmış yayıncılar izleniyor oyun anlamında. Büyük bir kitle izlenme sayısı az olan bir kişinin yayınına kolay kolay gitmiyor,gittiği anda da oyun olarak orta sınıf ise fazla kalmıyor o yayında. Çabuk yükselen kesim genelde just chatting yayın yapan bayanlar oluyor.Onlarında ne şekilde yükseldiğini az çok tahmin edebilirsiniz.
 Yukarı