Twitch OBS ayarları ve çözünürlük önerisi

SparkLun

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hayırlı akşamlar Technopat Ailesi 🌜
Twitch yayıncılığına yeni başladım. Birkaç sorunum var yardımcı olur musunuz?
Altyapım: TurkNet 8 upload, 75 download
Sistemim üst düzey sistem. Dün CS:GO yayını açtım. Bu oyunu 1280x720 çözünürlükte oynuyorum. Yayınida 1920x1080p çözünürlükte veriyorum. Yayın tekrarını tam ekran izlediğimde oyun ekranda pencere halinde kalmış. Kamera ayrı yerde oyun ayrı yerde. Bu neden oldu? Nasıl çözerim? Başka bir sorunum daha var. Yayınci mikrofonu kullanıyorum HyperX quatcast, yayın tekrarlarinda en ufak sesler bile yayına yansımış örnek mutfaktaki sesler çatal bıçak falan bu mikrofon sesinin çok yüksek olmasından mı?

IMG_20220627_215044.jpg

Sistemim Ryzen 7 5800X, MSI NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti, 16 GB RAM, 500 GB SSD
OBS

IMG_20220627_215619.jpg

Yapmam gereken bütün ayarları bana yazar mısınız?

Yapmam gereken her şeyi yazar mısınız biraz kapsamlı olmuş göz korkutuyor :) Mikrofonun arka plandaki sesleri almaması için noise gate filtresi eklemen gerekiyor. -30db yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer senin sesini geç almaya başlarsa -35db'ye düşürebilirsin. CS yayını yapmayı hiç denemedim ama bir arkadaşımın sürekli sıkıntı yaşadığını hatırlıyorum, Oyunun OBS ile arası iyi değil sanırım. Programda görmem gerekiyor. Kanalına baktım ama Discord vs. bulamadım, takip ettim takipçi listenden kontrol edip bana ulaşabilirsin. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Yapmam gereken her şeyi yazar mısınız biraz kapsamlı olmuş göz korkutuyor :) Mikrofonun arka plandaki sesleri almaması için noise gate filtresi eklemen gerekiyor. -30db yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer senin sesini geç almaya başlarsa -35db'ye düşürebilirsin. CS yayını yapmayı hiç denemedim ama bir arkadaşımın sürekli sıkıntı yaşadığını hatırlıyorum, Oyunun OBS ile arası iyi değil sanırım. Programda görmem gerekiyor. Kanalına baktım ama Discord vs. bulamadım, takip ettim takipçi listenden kontrol edip bana ulaşabilirsin. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
Şuan işteyim 18:00 da çıkıcam. Akşam 7 gibi görüşebilirmiyiz?

Yapmam gereken her şeyi yazar mısınız biraz kapsamlı olmuş göz korkutuyor :) Mikrofonun arka plandaki sesleri almaması için noise gate filtresi eklemen gerekiyor. -30db yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer senin sesini geç almaya başlarsa -35db'ye düşürebilirsin. CS yayını yapmayı hiç denemedim ama bir arkadaşımın sürekli sıkıntı yaşadığını hatırlıyorum, Oyunun OBS ile arası iyi değil sanırım. Programda görmem gerekiyor. Kanalına baktım ama Discord vs. bulamadım, takip ettim takipçi listenden kontrol edip bana ulaşabilirsin. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırımbu

Bu akşam ilgilenebilirmisin benimle? Discord Rashkoln #5723

Yapmam gereken her şeyi yazar mısınız biraz kapsamlı olmuş göz korkutuyor :) Mikrofonun arka plandaki sesleri almaması için noise gate filtresi eklemen gerekiyor. -30db yeterli olur diye düşünüyorum. Eğer senin sesini geç almaya başlarsa -35db'ye düşürebilirsin. CS yayını yapmayı hiç denemedim ama bir arkadaşımın sürekli sıkıntı yaşadığını hatırlıyorum, Oyunun OBS ile arası iyi değil sanırım. Programda görmem gerekiyor. Kanalına baktım ama Discord vs. bulamadım, takip ettim takipçi listenden kontrol edip bana ulaşabilirsin. Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırımbu

Bu akşam ilgilenebilirmisin benimle? Discord Rashkoln #5723

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı