Twitch PUBG yayınında Donma/Takılma yaşanıyor

Furkan Altundag

Decapat
İyi günler herkese,

Bir haftadır Twitch platformunda yayın açmaktayım. Gayet yeterli olduğunu düşündüğüm bir sistemim var ancak PUBG yayını yaparken yayında takılmalar oluyor. Yayın bit Rate değiştirmeyi, çözünürlük düşürmeyi, oyun içi ayarları değiştirmeyi denedim ancak sorunumu gideremedim. İnternette benzer sorunlarla karşılaşan pek çok kişi görsem de sorunuma çare bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemcim R5 5600.
Ekran kartı RX 6700.
16 GB 3600 RAM.
Yayın için OBS kullanıyorum.
Net hızım 200 dow. 10 up.
Yayını 720p 60 FPS veriyorum henüz iştirak olmadığım için. Bitrate de halen denemekteyim donmaması için.
Oyun ayarları görüş ultrayken gerisi ortada falan. Dikey senkronize de açık.

Yayındaki takılmalar oyun esnasında bana kesinlikle yansımıyor.

Twitch Studio kullandığımda 720p 60 FPS 4500 bitrate öneriyor. Bu ayarları kullansam da yayında yine takılmalar oluyor ve görüntü gözüme çok kötü geliyor. Yayına 720 gibi gitmiyor. Buna rağmen bağlantıyı Twitch mükemmel olarak değerlendiriyor. OBS'de de herhangi bir sorun gözükmüyor ama yine de takılmalar oluyor. Nette bazı arkadaşlar Xbox Game Bar'ın aktif olması buna sebep oluyor demiş ancak maalesef ki kapatarak düzelmiyor.

Sorunu linkteki yayın tekrarından görebilirsiniz. Aşağı yukarı bu dakikalarda bariz ortaya çıkıyor sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler herkese,

Bir haftadır Twitch platformunda yayın açmaktayım. Gayet yeterli olduğunu düşündüğüm bir sistemim var ancak PUBG yayını yaparken yayında takılmalar oluyor. Yayın bit Rate değiştirmeyi, çözünürlük düşürmeyi, oyun içi ayarları değiştirmeyi denedim ancak sorunumu gideremedim. İnternette benzer sorunlarla karşılaşan pek çok kişi görsem de sorunuma çare bulamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İşlemcim R5 5600.
Ekran kartı RX 6700.
16 GB 3600 RAM.
Yayın için OBS kullanıyorum.
Net hızım 200 dow. 10 up.
Yayını 720p 60 FPS veriyorum henüz iştirak olmadığım için. Bitrate de halen denemekteyim donmaması için.
Oyun ayarları görüş ultrayken gerisi ortada falan. Dikey senkronize de açık.

Yayındaki takılmalar oyun esnasında bana kesinlikle yansımıyor.

Twitch Studio kullandığımda 720p 60 FPS 4500 bitrate öneriyor. Bu ayarları kullansam da yayında yine takılmalar oluyor ve görüntü gözüme çok kötü geliyor. Yayına 720 gibi gitmiyor. Buna rağmen bağlantıyı Twitch mükemmel olarak değerlendiriyor. OBS'de de herhangi bir sorun gözükmüyor ama yine de takılmalar oluyor. Nette bazı arkadaşlar Xbox Game Bar'ın aktif olması buna sebep oluyor demiş ancak maalesef ki kapatarak düzelmiyor.

Sorunu linkteki yayın tekrarından görebilirsiniz. Aşağı yukarı bu dakikalarda bariz ortaya çıkıyor sorun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Microsoft visual c++ driverlarını yükleyip dener misiniz.

Twitch serverlarının upload'ıyla alakalı bir problem olabilir. Yada sizin o an ki uploadınızla alakalı bir durum söz konusu olabilir. Benimde stabil upload olmadığı durumlarda yayınlarımın bu şekilde olduğu oluyordu. Kaç bitrate veriyorsunuz ve çözünürlük ne yayında ?

Microsoft visual c++ driverlarını yükleyip dener misiniz.
Hali hazırda kuruluydu driver
Twitch serverlarının upload'ıyla alakalı bir problem olabilir. Yada sizin o an ki uploadınızla alakalı bir durum söz konusu olabilir. Benimde stabil upload olmadığı durumlarda yayınlarımın bu şekilde olduğu oluyordu. Kaç bitrate veriyorsunuz ve çözünürlük ne yayında ?
720p 60fps tercih ediyorum henüz iştirak olmadığımdan kalite seçenekleri açık olmadığı için. Bitrate konusunda da ilk başta internetimin kaldıracağını düşündüğümden 6000 denedim ama sorunlarla karşılaştıkça 4500 e kadar çektim. Hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum.

Program ekle veya kaldır'dan (microsoft visual c++) kurulu olan driverin resmini atabilir misiniz.
tabii

asdasd.PNG

2012 ve sonrası için 'remove' 'install' yapar mısınız? 1 arkadaşım bu şekil de çözmüştü. Umarım sizin de düzelir.

Deniyorum hemen umarım bende halledebilirim.

2012 ve sonrası için 'Remove' 'İnstall' yapar mısınız. 1 arkadaşım bu şekil de çözmüştü. Umarım sizin de düzelir.
Sorunum bunu yaparak çözüldü. Çok teşekkür ederim size.

Yeni konular

Geri
Yukarı