Twitch sunucularındaki pingi nasıl düşürülür?

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Bugün Vodafone mobil hattımı bilgisayarıma USB ile bağlayarak Twitch sunucularıma olan pingimi ölçtüm. Sonuçlar inanılmazdı.

Screenshot_12.png

Pingler olsun, hızlar olsun müthiş değerler.
Ancak kendi sabit internetimde bu pingleri bu değerleri görmek çok zor oluyor.
Kablosuz bir şekilde böylesine güzel değerler alabilirken neden kablolu olarak Telekom hattımda böyle pingler alamıyorum?
Statik IP bu uzak mesafedeki pingleri etkiler mi?
Veya bu pingleri düzeltmenin yolu yok mudur?

Screenshot_786.png

Bunlar da TT hattımdaki sonuçlar, genelde böyle oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağlantıdaki yazılımlar ile gecikmeyi azaltabilirsin. Restream ile nasıl ayar yapıyorlar bilmiyorum. Cloudflare WARP açık tutunca gecikme değerleri azalıyor. Ayrıca başka VPN hizmetlerine de bakabilirsin. Ücretli olarak Proton VPN vb. tavsiye edebilirim.

Bunun dışında ISS gecikmeleri azaltmak için yatırım yapması gerekiyor. Bu konularda mesela Superonline en sorunlusu. Twitch'de yayın yapılacaksa tercih edilmemesi gereken bir sağlayıcı.

Bağlantıdaki yazılımlar ile gecikmeyi azaltabilirsin. Restream ile nasıl ayar yapıyorlar bilmiyorum. Cloudflare WARP açık tutunca gecikme değerleri azalıyor. Ayrıca başka VPN hizmetlerine de bakabilirsin. Ücretli olarak Proton VPN vb. tavsiye edebilirim.

Bunun dışında ISS gecikmeleri azaltmak için yatırım yapması gerekiyor. Bu konularda mesela Superonline en sorunlusu. Twitch'de yayın yapılacaksa tercih edilmemesi gereken bir sağlayıcı.
Maalesef bu benim için bir çözüm olmadı, Restream.io ise oyun oynarken çok fazla ping ve paket kaybı oluşturdu nedense.
WARP ise şu an aldığımdan daha fazla ping almama neden oldu.

Başka nasıl adımlar uygulayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı