Twitch yayıncısı ile kavga ettim ve dava açmayı düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rapor ettim ben.

Ban yemesi kafi benim için ya da hesabının kapatılması.

Seni ifşalaması Twitch kurallarına göre yasak diye biliyorum. Twitch'e gerekli kanıtı gösterirsen kendisini direk banlatabilirsin. Onun dışında, uğraşmak istiyorsan videolu kanıtlarla rahat bir şekilde dava açabilirsin o kişiye.

Adamı tahrik etmişsin sende. Bilader, kolsuz lafları öyle samimi olmadığın birisine söylenecek sözler değil. Adamın sana direk ailevi değerlerine küfretmesi doğru değil tamam ama kendi hatanıda görmen gerek.

Tahrik olayına bende katılıyorum. Yayıncı kişiyi hiç bir şekilde tanımam etmem, fakat sizde masum sayılmazsınız. Kolsuz olduğunu düşündüğünüz, izlerken keyif almadığınız birini neden izlersiniz veya ligini merak edersiniz. Ligini sordum çünkü iyiyse beraber oynamak için sordum demişsiniz, siz istersinizde karşı taraf bunu isteyecekmi veya neden istesin. Belli ki sizde karşı tarafa kötü olduğunu, iyi oynayamadığını söylemek için öncesinde bir zemin hazırlamak istemişsiniz. Ama tüm bunlar ettiği küfürleri tabiki haklı çıkarmaz çok ileri gitmiş. Ve bana açtığınız bu konuda daha enterasan gelen şey ise şahıs size ağır küfürler sarfetmiş ve sizde gelmiş buraya dava açarsam ben de ona kolsuz dediğim için haklı çıkarmı diye soruyorsunuz. Böyle bir durumda bunu sormanız bile hata. Yani siz diyorsunuz ki dava açarsam garantiye alayım işi kazanacaksam açayım başım ağrımayacaksa, yok sonucunda birşey çıkmayacaksa yer yutarım ben o lafları problem değil, pes yani. Siz dava falan açmayın hiç uzatmayın da, dava açarsanız bu sefer mahkeme dosyası açılır sizi duruşmaya çağırırlar falan, bu seferde arkadaşlar dava açtım duruşma olacak onlarla karşılaşmak istemiyorum, yani alt metnin de (Kalabalık gelip beni dövmelerinden korkuyorum) gitmesem bana bir ceza verirler mi diye bir konuda bu yüzden açarsınız bu sefer. O yüzden boş verin gitsin.

Son düzenleme:
Avukatımla konuştum. Dava açmıyorum konu kapanmıştır. Twitch'e kanıtları attım hesabının kapanması yeterli olacaktır.

Yayını izledim. Senin de günahın var, onun da. Ama seninki onunkinin yanında sönük🙂
Sabırsız davranıp bir az sert davranmışsın :"Bilader lig ne diye sorduk"🙃
Bir de dikkat ettim de, yayını tekrardan kendi izlediğinde senin kolsuz demenden sonrasını göstermiyor, biliyor ya küfür etti masum ayağına yatıyor salak🙂 Böylelerinin elinden küfür etmekten başka birşey gelmez. Oksijen ısrafı sadece🙂

İnsanlara bu tip davranıp, konuşursan daha böyle çok olayla karşılaşırsın. Gerçek hayatta, karşında ya da sokakta herhangi birine söyleyemeceğin şeyleri sanalda kimseye de söyleme. Bir insan kötü oynayabilir, kolsuz vs. deme hakkını kendinde görme, nasıl oynadığı seni ilgilendirmez sonuçta. Umarım bu olay bazı konularda ders olmuştur.

Yayını izledim. Senin de günahın var, onun da. Ama seninki onunkinin yanında sönük🙂
Sabırsız davranıp bir az sert davranmışsın :"Bilader lig ne diye sorduk"🙃
Bir de dikkat ettim de, yayını tekrardan kendi izlediğinde senin kolsuz demenden sonrasını göstermiyor, biliyor ya küfür etti masum ayağına yatıyor salak🙂 Böylelerinin elinden küfür etmekten başka birşey gelmez. Oksijen ısrafı sadece🙂
O kısımın kapatıldığını şuan sizden öğrendim. Yayıncı ''kanıt'' adı altında o kısımın videosunu çekip kendi küfürlerini kanıt altında sunmuş.
İnsanlara bu tip davranıp, konuşursan daha böyle çok olayla karşılaşırsın. Gerçek hayatta, karşında ya da sokakta herhangi birine söyleyemeceğin şeyleri sanalda kimseye de söyleme. Bir insan kötü oynayabilir, kolsuz vs. deme hakkını kendinde görme, nasıl oynadığı seni ilgilendirmez sonuçta. Umarım bu olay bazı konularda ders olmuştur.
Yayını düzgün izlemeden gelmeyin lütfen buraya. O dediğiniz olayında cevabını vereyim. İnsanlara hizmet eden insanlar bunu yapsın, izlesin, alsın diye bir ortam kuran bir kişiye gerçekte aynı soruyu sorar da cevap vermez ise aynı şekilde ''birader bir soru sorduk'' derim. Bunun üzerine kendisi ''tekrar sor birader'' deyip gülüyor. O dediğini gerçekte yapıyorum zaten. İşini hakkıyla yapmayan herkese derim. Sen orada insanlar gelsin izlesin diye bir yayın açıyorsan sorulara cevap vereceksin. Hizmet sektöründe işini düzgün yapmayan insanın yüzüne karşı küfür ettiğim zamanlarda oldu. Olayın özü şu işini düzgün yapacaksın yapmıyorsan laf yersin. O arkadaş sanalda olduğu için o kadar rahat küfür ediyor zaten. Dava açıp uğraşmaktan vazgeçtim beni körükleme lütfen. Gerçekte yapmadığım şeyi sanalda yapmam ben.

Bana tahrik etmiş diyen arkadaşlar. Adamın ilk tahriği gülerek ''tekrar sor birader'' bazı arkadaşlara göre birader demek tahrik etmek demekmiş. Aynı şekilde adam bana birader dedi bende tahrik oldum. Kardeşim kelimesinden tahrik oluyoruz yaşasın. Adam bile artık haksız olduğunun farkına varmış kliplerin küfürlü kısımlarını kesiyor.

Gerçekte kimsenin annesine, karısına sövemediğim gibi sanal ortamda da sövmüyorum bak. Ama gerçek hayatta gayet net işini düzgün yapmayan adama birader derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen haksızsın, adam haklı demiyorum. O platformu izlemiyorum, ama bir hizmet olduğunu da düşünmüyorum. Keyfine yayın yapan da var. Baktın salak saçma bir tip var, ne diye diyaloğa girip olur olmadık durumlara sokar ki insan kendini? Gerek yok yani, ondan sonra salak saçma durumlarla uğraşılıyor, anlatmak istediğim bu. 🙂

Hocam Instagram olayı tam olarak nerde geçiyor baya bir ilerledim göremedim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı