Twitch Yayını Pikselleşme Sorunu

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar upload hızım 5.
720p60fps, 3500 bitrate veriyorum.
Yayını ekran kartımdan veriyorum. Ekran kartım RTX 2070. İşlemcim Ryzen 7 2700x.
Sunucu otomatikti, sonra Frankurt'u denedim ama hala aynı.
Oyunda sabit dururken sıkıntı yok ancak hareket ettiğimde hem kameramın hemde oyunun görüntü kalitesi bozuluyor. Çok canımı sıkmaya başladı bu sorun. Çözümü bilen var mı?

Bu sorun maalesef hâlâ devam ediyor. OBS Ayarları şu şekilde.

8000 bitrate denedim gene pikselleşiyor.

işlemci Ryzen 5 3600x,
Ekran Kartı GTX 1080

yayını işlemciden verdiğimde çok daha fazla pikselleşme oluyor. Evet biliyorum bitrate ne kadar yüksek olursa o kadar az pikselleşme olur fakat üst sınır 6000k. Diğer yayıncıların yayınları CAM gibi, biz bir yerlerde hata yapıyoruz diye düşünüyorum.

Sevgiler.
Selamlar dostum,

Çözebildin mi sorunu bende aynı problemleri yaşıyorum

Sorunu çözen bir uygulama biliyorum fakat bunu uygulama şansım yok.
Çift PC olacak, yayın bilgisayarının işlemcisi çok iyi olacak ve "slow" da yayını işlemciden vereceksin.
Bunun pikselleştirmeyi büyük oranda ortadan kaldıracağını düşünüyorum
Merhaba,
Çift PC bi nevi var çünkü oyunu PS5'ten oynuyorum, yayını PC'den yapıyorum.
İşlemcim Intel i5 10400, gayet yeterli gibi. Slowda verme mantığı da bilgisayarı daha çok kullanması mı oluyor.

Merhaba,
Çift PC bi nevi var çünkü oyunu PS5'ten oynuyorum, yayını PC'den yapıyorum.
İşlemcim Intel i5 10400, gayet yeterli gibi. Slowda verme mantığı da bilgisayarı daha çok kullanması mı oluyor.
işlemcini iyi soğutabiliyorsan slow'a indirdiğinde daha iyi sıkıştırma yapıyor ve pikselleşme azalıyor. Ne kadar fast ya da faster'a çekersen o kadar bulanık olur.

İşlemci eskimez/aşınmaz. :)
Teşekkür ederim, deneyeceğim :)
Kafayı yemek üzereyim..
İşlemcim kaliteli, bilgisayarım orta kalitenin üstünde, upload gayet yeterli (10 mb), çift pc mantığı ile yayın yapıyorum (PS5 + PC) ama yayın kalitesine bakın :) şaka gibi...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, deneyeceğim :)
kafayı yemek üzereyim.
İşlemcim kaliteli, bilgisayarım orta kalitenin üstünde, upload gayet yeterli (10 MB), çift PC mantığı ile yayın yapıyorum (PS5 + PC) ama yayın kalitesine bakın :) şaka gibi...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OBS ayarları iyi olmalı, NDI kullanılmamalı. Mümkünse Elgato kullanılmalı. Cihazların bağlandığı internet dağıtıcı 1gb/s olmalı.

Siz de olmayan hangisi?

OBS ayarları iyi olmalı, NDI kullanılmamalı. Mümkünse Elgato kullanılmalı. Cihazların bağlandığı internet dağıtıcı 1gb/s olmalı.

Siz de olmayan hangisi?
OBS ayarları hakkında internetten baktığım kadarıyla iyi gibi ama bilmiyorum
NDI dediğiniz video capture card ise GPlus 4KVC500 modeli ve onda bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü yayın esnasında dahi obs ekranına baktığımda görüntü akıcı geliyor.
İnternet dağıtıcı dediğiniz nedir tam anlayamadım.

OBS ayarları hakkında internetten baktığım kadarıyla iyi gibi ama bilmiyorum
NDI dediğiniz video capture card ise GPlus 4KVC500 modeli ve onda bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü yayın esnasında dahi obs ekranına baktığımda görüntü akıcı geliyor.
İnternet dağıtıcı dediğiniz nedir tam anlayamadım.
Öncelikle ben konsol kullanmadığım için o tarafa vakıf değilim fakat çift PC tarafında yaşadığım sorunu size aktarayım.

Bende 1 adet laptop 1 adet oyun oynadığım bilgisayar var.
Ben OBS NDI eklentisi ile (NDI yazılımsal olarak ağ üzerinden görüntüyü diğer bilgisayara aktarma yarar. NDI yoksa mutlaka fiziksel bir cihaz olmalı) laptop'a aktardığım görüntüyü laptop'tan çalıştırdığım OBS ile yayına veriyorum.
Oyun oynadığım bilgisayarın ethernet kartı 1gb/s laptop'un ethernet kartı 100mb/s ve OBS NDI görüntüyü diğer bilgisayara aktarmak için 100mb/s'den daha fazla veri kullanmaya ihtiyaç duyuyor. Laptop'un ethernet kartı buna izin vermediği için hem görüntü kötü hem de takıla takıla gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı