Twitch yayınında ara ara FPS düşmesi

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, malum siteden yayın yapmaktayım 3 aydır fakat bir sorunum var. Tüm Twitch ayarlarım doğru olduğu halde 60FPS seçeneği aktifken yayınım CoD oyunlarının hepsinde menüde yani lobide yer yer 40'a kadar düşüyor ve bu da drop olmasına sebep oluyor, o kadar çok araştırdım ve bir sonuca varamadım ki gerçekten delirmek üzereyim, aynı sorun işlemciden verince olmuyor ama ben GPU'dan veriyorum çünkü işlemcim yetersiz. Neden kaynaklanıyor olabilir bu durum?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yayında FPS düşmesi olduğu sırada OBS veya kullandığınız programda "kodlayıcıya aşırı yüklenildi" gibi bir uyarı veriyor mu? Veriyorsa program ayarından kalite ayarını düşürebilirsiniz.

Sadece menüde mi oluyor bu olay? Oyun zaten menüde kasıyor. En azından benim oynadığım WarZone menüde 30-40 FPS'e düşüyor ve kasıyor. Kendi oyunun o FPS'e düştüğü için yayının da FPS droplamasına sebep oluyor veya yayında FPS drop varmış gibi gözüküyor olabilir.

Yayında FPS düşmesi olduğu sırada OBS veya kullandığınız programda "kodlayıcıya aşırı yüklenildi" gibi bir uyarı veriyor mu? Veriyorsa program ayarından kalite ayarını düşürebilirsiniz.

Sadece menüde mi oluyor bu olay? Oyun zaten menüde kasıyor. En azından benim oynadığım WarZone menüde 30-40 FPS'e düşüyor ve kasıyor. Kendi oyunun o FPS'e düştüğü için yayının da FPS droplamasına sebep oluyor veya yayında FPS drop varmış gibi gözüküyor olabilir.
Hocam i7 9700K ve 2080S sahibiyim,menü fpsini özellikle bu olay olunca custom bıraktım yer yer 300 bile oluyor onunla alakalı değil maalesef.
Belki ekran kartın ısınıyordur ve drop yiyordur. Nasıl olsa yük ekran kartında değil mi?
Hocam PC'yi açar açmaz da oluyor zaten GPU 60 derecelerde yani ısınma ile alakalı bir durum değil :)
Hangi yayın açma programını kullanıyorsunuz?
Streamlabste açıyorum ama hepsini denedim hepsinde de aynı sorun var maalesef.

Merhaba arkadaşlar, malum siteden yayın yapmaktayım 3 aydır fakat bir sorunum var. Tüm Twitch ayarlarım doğru olduğu halde 60FPS seçeneği aktifken yayınım CoD oyunlarının hepsinde menüde yani lobide yer yer 40'a kadar düşüyor ve bu da drop olmasına sebep oluyor, o kadar çok araştırdım ve bir sonuca varamadım ki gerçekten delirmek üzereyim, aynı sorun işlemciden verince olmuyor ama ben GPU'dan veriyorum çünkü işlemcim yetersiz. Neden kaynaklanıyor olabilir bu durum?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

İşlemci ne.

i7 9700K kötü bir işlemci değil aslında bir kez de işlemciye vermeyi deneyin yükü.
Hocam işlemciye verdiğimde fps drop yaşanıyor ama dediğim sorun yaşanmıyor,bu işin oluru zaten işlemciden vermek ki bu da sorunumu çözüyor ama AAA oyunlar oynadığım için 8/8 olan bir işlemci maalesef yetmiyor,bundan dolayı GPU'dan açıyorum zaten.

Yukarıda belirtmiştim hocam ama bakmamışsınız, i7 9700K sahibiyim bundan dolayı GPU'dan açıyorukusu.
Yukarıda belirtmiştim hocam ama bakmamışsınız, i7 9700K sahibiyim bundan dolayı GPU'dan açıyorum.

Kusura bakmayn hocam zaman olamdığı için hepsini okuyamadım bende de RX 5500 XT 4 ekran kartı ve R3 3100 işlemci var yayın açabilir miyim acaba Zula ya da PUBG Lite gibi oyunlar açmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı