Twitch yayınları yayın bitince siliniyor mu?

bloodyxTR

Centipat
Oyun oynarken kötü oynadığım için ağır hakaretlere maruz kaldım. Ben de dayanamayıp küfür etmeye başladım. Normalde pek takmam "sustur" seçeneğini kullanırım ama bu sefer ben de dayanamadım çünkü benden daha kötü oynayan oyuncu ben kimseyi vuramadım diye kutsal değerler de dahil olmak üzere ağır küfürler etmeye başladı.

Ben küfür ettikten sonra bana Twitch'te yayında olduğunu söyledi ve yayında rezil olduğumu söyledi. Bu sıralarda küfür etmeye devam ediyordu. Irkçı küfürler de ediyordu.

Sonra Twitch linkine gittiğimde gerçekten de yayında olduklarını gördüm. Kullanıcının profilinde videos kısmından izledim tüm küfürlerim falan sesim net şekilde belli olmuş. Hatta Twitch yayınını izleyen bazı kişiler sohbet kısmına "Bunu YouTube atsak 100k izleniriz." gibi şeyler atmışlar.

Şimdi ben de kaygılandım. Ne olursa olsun küfürlerim ile tanınmak falan istemem. Normalde hep sabır ederdim.
Bu yayınlar canlı yayın bittikten sonra tamamen siliniyor mu? YouTube'a atılırsa falan ne yapabilirim? Moralim aşırı derecede bozuk.

Yaşın küçük herhalde ama dert etmene gerek yok bir gün sonra unutulursun. Yaşının küçük olduğunu aşağılamak için söylemiyorum. Bu kadar küçük bir şeyi dert ettiğin için söylüyorum. Ve internette tamamen anonim olduğunu unutma. Oyun nickini değiştir çok endişe ediyorsan.

Oyun oynarken kötü oynadığım için ağır hakaretlere maruz kaldım. Ben de dayanamayıp küfür etmeye başladım. Normalde pek takmam "sustur" seçeneğini kullanırım ama bu sefer ben de dayanamadım çünkü benden daha kötü oynayan oyuncu ben kimseyi vuramadım diye kutsal değerler de dahil olmak üzere ağır küfürler etmeye başladı.

Ben küfür ettikten sonra bana Twitch'te yayında olduğunu söyledi ve yayında rezil olduğumu söyledi. Bu sıralarda küfür etmeye devam ediyordu. Irkçı küfürler de ediyordu.

Sonra Twitch linkine gittiğimde gerçekten de yayında olduklarını gördüm. Kullanıcının profilinde videos kısmından izledim tüm küfürlerim falan sesim net şekilde belli olmuş. Hatta Twitch yayınını izleyen bazı kişiler sohbet kısmına "Bunu YouTube atsak 100k izleniriz." gibi şeyler atmışlar.

Şimdi ben de kaygılandım. Ne olursa olsun küfürlerim ile tanınmak falan istemem. Normalde hep sabır ederdim.
Bu yayınlar canlı yayın bittikten sonra tamamen siliniyor mu? YouTube'a atılırsa falan ne yapabilirim? Moralim aşırı derecede bozuk.
Keşke etmeseydiniz, o insanlar genellikle iyiyi düşünmüyorlar. Eğer birisi Clip olarak aldıysa Twitch'e atabilirler. Ama almadılarsa kayıt Twitch'den siliniyor evet, ama yayıncıda hala kayıt duruyor.

Yaşın küçük herhalde ama dert etmene gerek yok bir gün sonra unutulursun. Yaşının küçük olduğunu aşağılamak için söylemiyorum. Bu kadar küçük bir şeyi dert ettiğin için söylüyorum. Ve internette tamamen anonim olduğunu unutma. Oyun nickini değiştir çok endişe ediyorsan.
Teşekkür ederim ama tüm her yerde nickim aynı olduğu için değiştirmek felan istemedim. Yaşım çok küçük değil.

Keşke etmeseydiniz, o insanlar genellikle iyiyi düşünmüyorlar. Eğer birisi Clip olarak aldıysa Twitch'e atabilirler. Ama almadılarsa Twitch'den siliniyor evet ama yayıncıda hala kayıt duruyor.

Siliniyor bir süre sonra sanırım. Peki yayıncıda nasıl duruyor? Yayıncıdan da silinmesi gerekmez mi? Yani içimin rahat etmesini nasıl sağlayabilirim bu durumda? Onlar benim sesimi isterlerse editleyerek istediklerini yaparlar?

Süresiz olarak mı yayıncıda kalıyor bu kayıtlar? Yayıncıdan nasıl sildirebilirim ya da sildiğinden emin olabilirim :(
Yani tam anlamak için soruyorum yayını yapan size mi küfretti. Eğer böyle ise onu Twitch'ten banlatabilirsiniz.

Yayıncı küfür etmedi. Yayıncının arkadaşı etti. Onlar sanırım DC'den konuşuyorlardı. Yayıncının sesini oyundan duymadım sonra yayını izleyince konuştuğunu fark ettim.

@bloodyxTR ne olursa olsun kimseye küfür etmemek ve karşılık vermemek gerek. Küfürlerinizin ise orada kalıp kalmayacağı yayıncının insiyatifine bağlı. Her şey olabilir.

Her şey olabilir derken ama ben sesimin herhangi bir şekilde Youtube'da ya da Twitch'te yayınlanmasını istemiyorum. Bu benim en kişisel hakkım. Bunu engellemek mümkün değil mi?

Eğer yayında ırkçı küfürler etti ise banlatabilirsin.

Yayıncı etmedi.

Yayınlayabilir, sen de dava açabilirsin tabii ki.

Ben sesimin bana ait olduğunu felan nasıl kanıtlayacağım. Türkiye'de mahkemeler bu tarz şeylerle uğraşır mı onu da bilemedim. Yayıncının insiyatifinde derken bu kayıtlar ömür boyu saklı mı kalıyor onu anlamadım sanıyorum Twitch'ten bir süre sonra siliniyor. Yayıncıda nasıl kalıyor ya da ne kadar süreliğine kalıyor?

Ben sesimin bana ait olduğunu falan nasıl kanıtlayacağım. Türkiye'de mahkemeler bu tarz şeylerle uğraşır mı onu da bilemedim. Yayıncının insiyatifinde derken bu kayıtlar ömür boyu saklı mı kalıyor onu anlamadım sanıyorum Twitch'ten bir süre sonra siliniyor. Yayıncıda nasıl kalıyor ya da ne kadar süreliğine kalıyor?
Bence ufak bir olay. Gerçek adın soyadın falan belli değilse sadece oyun nickin gözüküyorsa oyun nickini değiştir ve olayı unut gitsin. Onların da anlık gülüp geçtiklerini ve paylaşmayacaklarını düşünüyorum. Yayıncı isterse saklayabilir (süreli) isterse kaldırabilir de. Evet Twitch bir süre saklıyor sonra siliniyor ama adam indirirse ömür boyu onda kalabilir sesin. O yüzden bence yapabileceğin en iyi şey çok ciddiye alma, adamdan özür dile ve kaldırılmasını rica et, ve kimseye bir daha küfür etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı