Twitch yayınlarında çözünürlük ayarı yok

siridyum

Centipat
Daha fazla  
Birkaç aydır Twitch iştirak yayincisiyim. Abonelik filan hepsi açık ama yayına verdiğim 936p çözünürlük harici başka bir çözünürlük çıkmıyor. İzleyen kişiler 720 480 gibi düşük cozunurluklere çekemiyor. Ben ne çözünürlükte yayin yapıyorsam o çözünürlükte görüyorlar. Bunun sebebi ve çözümü nedir acaba?

İştirak olduktan sonra düzenli yayın açtığında kalite seçenekleri geliyordu diye hatırlıyorum. Tam emin olmamakla birlikte.
Bayadır yayın açmıyorum çünkü bilemiyorum.
Yakında başlayacağım tekrar CS2 ile :)

Ek olarak bir alıntı yapayım:

Cevabı veren olmamış, ben yazayım. Bunun için kesin anlamda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bunu Twitch sunucu yoğunluğuna göre kendisi belirliyor. Sunucular yoğun değil ise kalite seçenekleriniz aktif olur. Sunucular çok yoğun olduğunda da izleyici sayısı çok olandan az olana doğru bir öncelik sırası veriyor. Restream.io kullanırsan, genelde kalite seçeneği çıkıyor. Yayını açarken kalite seçeneklerine bak. Eğer kalite seçeneği gözükmüyor ise, hızlıca yayını kapatıp tekrar aç. -Ki çoğu zaman buna gerek kalmıyor Restream'de.- Kalite seçeneği yoksa, 1-2 defa bu işlemi yaparsan düzelecektir.

İştirak olduktan sonra düzenli yayın açtığında kalite seçenekleri geliyordu diye hatırlıyorum. Tam emin olmamakla birlikte.
Bayadır yayın açmıyorum çünkü bilemiyorum.
Yakında başlayacağım tekrar CS2 ile :)

Ek olarak bir alıntı yapayım:
Tam dediğiniz gibi hocam. İştirak olmadan gelmiyor.

Yayın yaptığın esnada Twitch sunucularının ne kadar kullanıldığına göre bu özelliği alır veya almazsın. Twitch'in kendi verdiği bilgiye göre iştirak olduğunda bu konuda öncelik sahibi olursun, partnerler her halükarda bu özellik ile yayın yaparlar. Ama şahsi deneyimime dayanırsam eğer görüntülenmen ve izleyici sayın yeterliyse yine ufak bir öncelik alıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı