Twitch'te 160p Yayın İzlenmiyor

YasinCetinkaya

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar. Birkaç gün önce başlayan bir sorunumu aktarmak istiyorum sizlere. Bir haftaya yaklaştı bu sorun ve halen daha devam etmekte. Öncelikle aldığım download hızı 10Mpbs civarı. Youtube'da 1080p'ye kadar video falan izleyebiliyorum ve speedtest yaptığımda ise önceden aldığım hızların aynısını alabiliyorum. Yani hızımda bi değişme yok. Fakat Twitch platformunda yayınları izleyemiyorum. 160p'de bile takılıyor. Takdir edersiniz ki üzücü bir durum. Kısa bir süre içerisinde müşteri hizmetlerini aradım. Birkaç ayar yaptık dns gibi. Ama sorunum halen daha devam etmekte. Başka browserlardan da denedim. Sonuç aynı. Bu arada servis sağlayıcım Türk Telekom. Yardımcı olabilecek var ise çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Asus RogStrix B250G anakart kullanıyorum internet ayarlarını yapmadığım sürece ben de izleyemiyordum ancak ayarları yaptıktan sonra sıkıntım kalmadı. Ethernet özelliklerine girip yapılandıra bastıktan sonra bu ayarı kontrol edin eğer Auto ise full yapın çünkü kısıtlıyor interneti
, bir de power ayarlarına bakın ve onlarıda kapatın.
1.jpg

Asus RogStrix B250G anakart kullanıyorum internet ayarlarını yapmadığım sürece ben de izleyemiyordum ancak ayarları yaptıktan sonra sıkıntım kalmadı. Ethernet özelliklerine girip yapılandıra bastıktan sonra bu ayarı kontrol edin eğer Auto ise full yapın çünkü kısıtlıyor interneti
, bir de power ayarlarına bakın ve onlarıda kapatın.Eki Görüntüle 344848
oraya nasıl girdin kardeşim :D

oraya nasıl girdin kardeşim :D
DNS değiştirdiğin kısımda altta özelliklere tıkla açılan pencerede sağ üst tarafta yapılandır yazıyor oraya tıkla biraz geç açılabilir Ethernet kartında farklılık olabilir benim model resimde yazıyor eğer çıkmıyorsa ethernet driverini güncelle

Aynı problem bende de mevcut. İnternet sağlayıcım Türk Telekom. Youtube da hiç bir sorun yok fakat twitch, facebook, instagram gibi platformlarda videolarda aşırı yavaşlama var. Nasıl yapsak bilemiyorum

Türk Telekomla ilgili bir sıkıntı var sanırım. Sizde olduğu gibi birkaç gündür sıkıntı yaşıyorum benzer sitelerde. Windscribe vpn ile 1080p de bile donmadan izleyebiliyorum. En azından tarayıcı eklentisini yükleyip bir test edin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı