Twitchte başarılı olan yayıncılar nasıl ünlendiler?

@PanzerTR işini iyi yapanlara örnek verebilir misin?
Sinesapiens mesela. Aslında işini çok iyi yapıyor ama izlenmiyor. Bazen şaşırıyorum. Adam çoğu üst düzey yayıncıdan iyi setup kurmuş, muhabbeti de var. Kemik kitlesi de var sohbetin %80'i abone dolu. Düzenli yayın da yapıyor. Bazen Twitch algoritmasını anlayamıyorum.

Twitch'i takip etmeyen biri olarak, şu an yazılan isimlerin çoğunu, Youtube'daki Twitch kesitlerinden öğrendim. Bir de birbirlerine de destek oluyorlar. Mesela Ahmet yayıncı ve arkadaşı mehmetle oynuyor bir zaman sonra mehmet de yayın açmaya başlıyor falan..

Sinesapiens mesela. Aslında işini çok iyi yapıyor ama izlenmiyor. Bazen şaşırıyorum. Adam çoğu üst düzey yayıncıdan iyi setup kurmuş, muhabbeti de var. Kemik kitlesi de var sohbetin %80'i abone dolu. Düzenli yayın da yapıyor. Bazen Twitch algoritmasını anlayamıyorum.
Anlaşılan ne var ki hocam? Ünlü olmak için ya şanslı olmak, ya da küfretmek gerekiyor.

Bu adamların birçoğunun 'ünlü edildiğini' düşünüyorum.
Çoğu boş, oyun oynamak dışında yeteneği olmayan ve küfür ederek anca ufak çocukları güldüren insanlar zaten. Hepsi demiyorum. Bir ara Pubg gibi oyunlar oynayan, daha konuşmayı bilmeyen, oyunu bitirip hala ana karakterin adını ezberleyemeyip yayını izleyenlere soran ve karakterleri not kağıdına yazıp hala ezberleyemeyen bir tane laz yayıncı vardı ismini yazmıyorum, bir yayında "Üniversite niye okuyayım boşuna vakit kaybı, Twitch'den kazanıyorum zaten." demişti.

Şanstan ziyade çevre kaynaklı. Çevrendeki yayıncı sana host atarsa, onun vasıtasıyla başarılı veya tanınmış oluyorsun. Kendimden örnek vereyim, 2 ay olacak yayın yapıyorum, yayıncı tanıdığım vs. yok ortalama 20 izleniyorum. Bu benim için iyi rakam. Zamanla ne olur bilemiyorum.

Geri
Yukarı