Twitch'te nasıl başarılı olunur?

yunusemreozt

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Twitch üzerinden yayın açmaya başlayacağım. Ekipmanlarım tam, hiç eksiğim yok lakin daha önce tecrübesi falan olan var mı aramızda? Hangi oyunlar daha ilgi çekici veya ilk başta hangi konular üzerine yayın açmalıyım? Bu arada muhabbetim sarıyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Twitch üzerinden yayın açmaya başlayacağım. Ekipmanlarım tam, hiç eksiğim yok lakin daha önce tecrübesi falan olan var mı aramızda? Hangi oyunlar daha ilgi çekici veya ilk başta hangi konular üzerine yayın açmalıyım? Bu arada muhabbetim sarıyor :)

CS:GO oynayın hocam. Bol bol duyar kasın, her şeye kahkaha atın(bir yerden tanıdık geliyor ama).

Ben Twitch değil YouTube üzerinden yayınlar yapmıştım. 2K aboneye ulaşmıştım. Benim size tavsiyem insanları kendinize çekecek şeyler yapın. Küçük etkinlikler yapabilirsiniz. Ben şahsen yayın yaptığım zamanlarda YouTube'da başlığa "abone ol ismin okunsun" gibisinden şeyler yazıyordum. İnsanlar da abone oluyorlardı. Kulağa çok çocukça ve saçma geldiğini biliyorum ama işler bu şekilde yürüyor...

Ben Twitch değil YouTube üzerinden yayınlar yapmıştım. 2K aboneye ulaşmıştım. Benim size tavsiyem insanları kendinize çekecek şeyler yapın. Küçük etkinlikler yapabilirsiniz. Ben şahsen yayın yaptığım zamanlarda YouTube'da başlığa "abone ol ismin okunsun" gibisinden şeyler yazıyordum. İnsanlar da abone oluyorlardı. Kulağa çok çocukça ve saçma geldiğini biliyorum ama işler bu şekilde yürüyor...

Merakımdan soruyorum, peki cidden adları gözüküyor muydu? Yoksa yapacakları ailene küfür edip, yayından çıkmak olur.

Merakımdan soruyorum, peki cidden adları gözüküyor muydu? Yoksa yapacakları ailene küfür edip, yayından çıkmak olur.

Evet gerçekten adları gözüküyordu ve teşekkür ediyordum. Streamlabs üzerinden bu isim gösterme olayını ayarlayabilirsin. Ama bir ekleme yapayım, artık bu "abone ol ismin gözüksün" olayları eskide kaldı. Herkes zaten yapıyor.
Ekleme: Paran var ise Instagram sayfalarına reklam verebilirsin.

Discord sunucusu kur ve düzgün bir şekilde kullan.
Youtube hesabı açıp klipleri ve izleneceğini düşündüğün yayın tekrarlarını atabilirsin. Böylece YT'den görenler yayınına gelebilir. Cart curt eline geçen videoyu da atma yalnız.
Ek olarak düzenli yayın yapabilirsen iyi olur. En azından seni izleyecek biri ne zaman yayında olabileceğini bilsin.
Ses kalitesine ve görüntü kalitesine de önem vermen lazım. Alttaki panelleri de düzgün bir şekilde yaptır. Zaten 15-20 TL'ye bile çok iyi panel yapanlar var.
Son olarak insanların yorumlarına önem ver. Adam ses kalitesi iyi değil diyorsa düzeltmeye çalış veya en azından bir cevap ver.

Sayfalara reklam da verebilirsin ama abartırsan çok fazla hater kitle de oluşabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı