Twitch'ten nasıl para kazanılır?

İlla insanların bana bağışta mı bulunmaları gerekiyor? Yoksa başka türlüde mi kazanabilirim? Xbox One S almayı düşünüyorum. O konsol üzerinden yayın yapabilir miyim? Twitch hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Twitch üzerinden belirli bir kitle elde etmeniz gerekiyor. Bunun için bol bol yayın yapıp izleyicilerle sohbet etmeli ve onlara bir aidiyet duygusu kazandırmalısınız. Ardından belirli bir kitleye ulaştığınızda iştirak sistemi açılıyor ve abone olabiliyorlar. Bunu biraz daha ilerletip partner yayıncı olabilirsiniz. Gençlerimizin en çok göz ardı ettiği şey ise bunun vergisinden bir haber olmalarıdır. Bu işten para kazanacağınızı ve bunun sizin mesleğiniz haline geleceğini düşündüğünüz zaman bir şahıs şirketi kurarak işe girişip kazandığınız paraların vergilendirmesini yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde çok ciddi vergi cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Geçmişte kazandığınız 1.000 TL ileride karşınıza 20.000 TL olarak çıkabilir.

Amazon açıklama yapmıştı. 8TL ile abone olsak bile 4.99$ mu ne tam bilmiyorum onu yanlış olmasın ama dolar üzerinden ödeme yapıyor. Öyle bir kıyak yaptı.

Hocam en kötü yayıncının 200 abonesi var, yani 8500TL kazanıyorlarsa ben kendime sürekli abone olurum. 8 X 200 bana 1600TL'ye gelir 8500 kazanırım 6900 net kar.

Hocam en kötü yayıncının 200 abonesi var, yani 8500TL kazanıyorlarsa ben kendime sürekli abone olurum. 8 X 200 bana 1600TL'ye gelir 8500 kazanırım 6900 net kar.
Kemal'in yayınında görmüştüm büyük ihtimal bu açıklamayı. Birde amazon hesabı açman gerek sürekli. Aynı karttan ödemede bence anlarlar. Bunu yapıyorsa bir bildiği vardır illa ki.

Geri
Yukarı