Twitter birdenbire kilitlenen hesap

Humanizm

Decapat
Bu gece Twitter'da tweet atarken bir anda hesabım kilitlendi ve benden doğrulama kodu istendi. Mesaj gelmesini bekliyordum fakat özel bir numaradan üst üste 3 kez arandım. +1 205 639-0253 numarası da. İnternette araştırma yaptığımda scam olduğunu belirtmiş çoğu insan fakat emin olamadım. Herhangi bir hacker uygulama içinden saldırı yapabilir mi? Ve de bir önceki oluşturduğum konu ile bağlantılı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Numaranız kötü insanların eline geçti büyük ihtimalle, tanınmayan smsleri engelleyen programlar var onlardan indirmenizi tavsiye ederim bir çok dolandırıcı ve spam sistemi size saldıracak.
Numaramı özel olan bir yere de girmedim aslında, ama korunmasız bir şekilde çok çok yanlış bir yere girdim içerde az dahi kalsam da. Fakat bu doğrulama twitter uygulaması içinde oldu, kod isteme kısmına basınca bu numara 3 kez üst üste aradı fakat insanların internette bu numaraya scam demesi şaşırttı biraz.
Ayrıca sportify da 2-3 keredir onaylamama rağmen mail onayı istiyor uygulama içi bildirimi ile ama kitlenmedi hesabım onda 1 kere sorup kapanıyor.
Sonuç olarak doğrulamayı tekrar isteyerek hesabımı açmalı mıyım? Ne kadar riskli olursa olsun başka bir seçenek gözükmüyor o numaraya güvenmek zorundayım galiba...

Son düzenleme:
Numaramı özel olan bir yere de girmedim aslında, ama korunmasız bir şekilde çok çok yanlış bir yere girdim içerde az dahi kalsam da. Fakat bu doğrulama twitter uygulaması içinde oldu, kod isteme kısmına basınca bu numara 3 kez üst üste aradı fakat insanların internette bu numaraya scam demesi şaşırttı biraz.
Ayrıca sportify da 2-3 keredir onaylamama rağmen mail onayı istiyor uygulama içi bildirimi ile ama kitlenmedi hesabım onda 1 kere sorup kapanıyor.
Sonuç olarak doğrulamayı tekrar isteyerek hesabımı açmalı mıyım? Ne kadar riskli olursa olsun başka bir seçenek gözükmüyor o numaraya güvenmek zorundayım galiba...
Engelle gitsin.

E-maillerinizi değiştirmeniz en iyisi olacaktır, öyle bir bakın eğer telefonunuza bir bilmediğiniz kişiden mesaj/arama gelmiyor hesaplarınıza bir şey olmuştur.

Geri
Yukarı