Twitter hesap oluşturunca hemen askıya alınıyor

Semihhtn

Hectopat
Makaleler
1
Yeni bir Twitter hesabı oluşturacağım zaman, gerek bilgisayar olsun, gerek telefondan olsun hemen hesabı kurduktan 2 dk sonra askıya alınıyor. Geri dönüş için mail attığımda ise hesabımın açılamayacağını söylüyorlar. Twitter hesabı kuramıyorum. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir Twitter hesabı oluşturacağım zaman, gerek bilgisayar olsun, gerek telefondan olsun hemen hesabı kurduktan 2 dk sonra askıya alınıyor. Geri dönüş için mail attığımda ise hesabımın açılamayacağını söylüyorlar. Twitter hesabı kuramıyorum. Başına gelen veya çözümünü bilen var mı?
Belki de sunucudan temelli olarak kara listeye alınmış olabilirsiniz. Yeni hesap açsanız bile, telefon numarasını doğrulasanız bile o hesap güme gidiyor.

Hayatının çok havalı ve marjinal olduğunu, kendisinin aşırı yakışıklı veya güzel olduğunu havasıyla anlatan, zamanında bize keko, maganda gibi ithamlarda bulunup iki üç kurtlar vadisi izleyip ahkam kesmeye çalışan yüzlerce kerkenezle dalga geçip acizliklerini gösterince şikayet edilip yaşadığım şey. 🙃

Hocam IP ban yemiş olabilirsiniz. Mobil veriden hesap açmayı deneyin.

Peki başka çözümü yok mu bunun Wi-Fi'den giremiyicek miyim hiç?
Belki de sunucudan temelli olarak kara listeye alınmış olabilirsiniz. Yeni hesap açsanız bile, telefon numarasını doğrulasanız bile o hesap güme gidiyor.

Hayatının çok havalı ve marjinal olduğunu, kendisinin aşırı yakışıklı veya güzel olduğunu havasıyla anlatan, zamanında bize keko, maganda gibi ithamlarda bulunup iki üç kurtlar vadisi izleyip ahkam kesmeye çalışan yüzlerce kerkenezle dalga geçip acizliklerini gösterince şikayet edilip yaşadığım şey. 🙃

Hocam ilk defa açıyım dedim ağzımdan burnumdan getirdiler valla kimseyede zarar vermedim tek konuşmam bile olmadı. Hedef ben miyim tayfun.

Eğer Twitter hesabınız bir kere suspend yediyse, Twitter algoritması tespit ettiği diğer hesaplarınıza da otomatik olarak suspend atıyor. Siz olduğunu sadece IP adresinizden değil, cookielerden, MAC adresinizden, telefon numaranızdan ve hatta kullandığınız cihazın ekran çözünürlüğünden anlayabiliyorlar. Bunu bypass etmek için yöntemler var ancak zor ve masraflı.

IP adresinizi gizlemek için VPN kiralamalısınız. Ancak size özel IP adresi veren ve VPN kullandığınızı gizleyen servislerden kiralamalısınız. Onlar biraz daha pahalı olabilir.

Cihazınızın MAC adresini değiştirmelisiniz.

Browser kullanıyorsanız settings kısmından cookies dahil bütün browser geçmişinizi silmelisiniz.

Mobilde application kullanıyorsanız kaldırın ve arkasında data bırakmadığından emin olmak için telefonunuza factory reset atın.

PC üzerinden yeni hesap açacaksanız ekran çözünürlüğünü tespit edememesi için browserı tam ekran olarak çalıştırmayın. Windowed bırakın.

Onay için daha önce Twitter hesabı açılmamış başka telefon numarası bulmalısınız. Yakınlarınızdan rica edebilirsiniz ya da yurtdışından burner phone number satın alabilirsiniz.

Tüm bunlara dikkat etseniz bile eğer yeni account oluştururken daha önce suspend yemiş hesabınızla aynı bilgileri, aynı ayarları ve fotoğrafları kullanarak bir hesap oluşturursanız yine sizi tespit edebilir. Farklı bir hesap açın.

Kolay gelsin.

Eğer Twitter hesabınız bir kere suspend yediyse, Twitter algoritması tespit ettiği diğer hesaplarınıza da otomatik olarak suspend atıyor. Siz olduğunu sadece IP adresinizden değil, cookielerden, Mac adresinizden, telefon numaranızdan ve hatta kullandığınız cihazın ekran çözünürlüğünden anlayabiliyorlar. Bunu bypass etmek için yöntemler var ancak zor ve masraflı.

IP adresinizi gizlemek için VPN kiralamalısınız. Ancak size özel IP adresi veren ve VPN kullandığınızı gizleyen servislerden kiralamalısınız. Onlar biraz daha pahalı olabilir.

Cihazınızın Mac adresini değiştirmelisiniz.

Browser kullanıyorsanız settings kısmından cookies dahil bütün browser geçmişinizi silmelisiniz.

Mobilde application kullanıyorsanız kaldırın ve arkasında data bırakmadığından emin olmak için telefonunuza factory reset atın.

PC üzerinden yeni hesap açacaksanız ekran çözünürlüğünü tespit edememesi için browserı tam ekran olarak çalıştırmayın. Windowed bırakın.

Onay için daha önce Twitter hesabı açılmamış başka telefon numarası bulmalısınız. Yakınlarınızdan rica edebilirsiniz ya da yurt dışından burner Phone number satın alabilirsiniz.

Tüm bunlara dikkat etseniz bile eğer yeni account oluştururken daha önce suspend yemiş hesabınızla aynı bilgileri, aynı ayarları ve fotoğrafları kullanarak bir hesap oluşturursanız yine sizi tespit edebilir. Farklı bir hesap açın.

Kolay gelsin.

Mobil veriyi açıp yeni bir Twitter hesabı oluşturdum, şu anlık banlama gibi bir durum olmadı, fakat tekrar modeme geçtiğim zaman banlanır mı hesap?

Geri
Yukarı