Twitter kapatmak için kimlik isteniyor

Yok ben mail atmıştım da ona bağlı olarak mail geldi de. Kimliği ben olduğumu kanıtlamak amaçlı istiyorlar zatende çünkü başkasının hesabını kapatmak amaçlı olabilir diye düşünüyor ondandır kimlik mevzusuda. Detaylı bilen biri varsa iyi olur.
Kesinlikle atma Twitter gidecek senin kimliğini isteyecek sence mantıklı mı?

Şifremi unuttum demeyi denedin mi?

E-posta ve şifre. Cep no hiçbirine ulaşım yok şu an reis.
T.C. No. Seri no vs cizdim üstünü. Resim ve ad soyad olacak şekilde yolladım. Hemen hesabım kapatıldı. İlk yollağımda hesap askıya alındı galiba. 30 gün içinde de kapatılacak. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Yok ben mail atmıştım da ona bağlı olarak mail geldi de. Kimliği ben olduğumu kanıtlamak amaçlı istiyorlar zatende çünkü başkasının hesabını kapatmak amaçlı olabilir diye düşünüyor ondandır kimlik mevzusuda. Detaylı bilen biri varsa iyi olur.

Şu an bende aynı durumdayım ne yaptınız acaba öğrenebilir miyim?

Şu an bende aynı durumdayım ne yaptınız acaba öğrenebilir miyim

Benim eski bir hesabım vardı. Şifre vs hiç hatırlamıyorum eski resminden dolayı kapatmak istiyorum mail attım. Böyle bir mail geldi ne yapayım şimdi?

Devre dışı bırakmadan önce tam adınızı ve fotoğrafınızı onaylayabilmemiz için lütfen kimliğinizin (pasaport, resmi kimlik kartı veya sürücü ehliyeti) okunaklı bir kopyasını bilgilerin dijital olarak bulanık olduğu veya gizlendiği hiçbir resmi kabul edemeyiz ve resim, kimlik kartının kenarları da dahil olmak üzere kimliği veya (pasaport kullanılıyorsa) belgenin ana sayfasını tamamen içermelidir. Gönderdiğiniz tüm bilgiler gizli tutulacak ve belgeleriniz silinecektir.

Belgelerinizi yükledikten sonra bu e-postaya aşağıdakileri belirterek yanıt verin:

• @______________ hesabının sahibi benim.
  • @______________ hesabını ben oluşturdum.
  • Standart kurtarma yöntemlerini kullanarak hesaba yeniden erişim sağlayamadığımı onaylıyorum.
  • Aşağıdaki bilgileri onaylıyorum: "yeminli ifade altında, temsil edilen kişi olduğumu onaylıyorum."
Bilgilerinizi aldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede konuyla ilgileneceğiz!
osman bey özel mesaj atabilir misiniz çok acil bir şey sormak istiyorum bu konu hakkında

Özelden nasıl yazılacığını bilmiyorum hocam.
@osmannr
Özelden nasıl yazılacığını bilmiyorum hocam.
Osman kardeş aynı dertten muzdaribim sana sorularım olacak cevaplarsan çok sevirinim
1-) Hesabını kapattırmak için Twitter destek ekibine form üzerinden ulaşmıştın değil mi ?
2-) Twitter destek formunda hangi kategoriyi seçerek giremediğin hesabının kapattırma talebinde bulundun ?
3-) Hesabını kapattırmak istediğin ile alakalı işlemlere devam ederken "ayrıntılı bilgi yazınız" dediği kısma ne yazdın ?
4-) Twitter kimliğini istediği zaman T.C. kimlik kartının sadece ön yüzünü mü gönderdin, misal arkada anne baba ismi yazıyor onları da gönderdin mi ?
5-) Kimliğini gönderirken Seri no, TC kimlik no ve imza kısımlarını elinle mi kapatıp foto çektin de gönderdin ? Yoksa fotokopi çekip kağıdı mı gönderdin ? Dikkat edersen gelen mailde kimlik kartının kenarları da dahil olmak üzere tamamı gözükmeli diyor.
6-) İlk kapatma talebi için destek ekibe form üzerinden yazdıktan kaç dakika, saat veya gün sonra sana "kimliğini gönder" diye mail geldi ?
7-) Kimliğini gönderdikten kaç gün, saat veya dakika sonra hesabın kapatıldı ?
:cool: Eski hesabının adı diyelim "Osman Yılmaz" olsun, Twitter desteğe yazmadan daha evvelden kendine yeni bir twitter hesabı açmış mıydın ? Yoksa hiç yeni hesap açmadan mı kapattırma talebinde bulundun yoksa önce kendine yeni bir hesap açtın twitterda, sonra fark ettin ki uzun süredir giremediğin bir tane daha hesabın varmış ve fotoğrafı yüzünden kapattırmak istiyormuşsun, şunu da kapattırayım bari diyerek mi yazdın ? Destek ekibe fotoğrafla ilgili bir şey yazdın mı elinle ? Yoksa yalnızca kapattırmak istiyorum maile erişimim yok diye mi yazdın ? 9-) Sana gelen mailde FOTOĞRAF ve İSİM SOYİSİM için doğrulama istiyor. Vatandaşlık numarası, doğum tarihi, imza, anan baba adı gözüksün demiyor fark ettiysen sen de. O yüzden sende ifade etmişsin tc yi seri no yu falan kapattım diye ama nasıl kapattığını yazmamışsın, ben de ehliyet ya da kimliğimi gönderirken elimle kapatıp mı göndermeliyim, kağıt mı koyayım üstüne ? sen nasıl yaptın ? Lütfen bu sorularımın cevabını verirsen müteşekkir olurum Osman Bey kardeşimzor durumdayım. Teşekkür ederim.

@osmannr

Osman kardeş aynı dertten muzdaribim sana sorularım olacak cevaplarsan çok sevirinim.
1-) hesabını kapattırmak için Twitter destek ekibine form üzerinden ulaşmıştın değil mi?
2-) Twitter destek formunda hangi kategoriyi seçerek giremediğin hesabının kapattırma talebinde bulundun?
3-) hesabını kapattırmak istediğin ile alakalı işlemlere devam ederken "ayrıntılı bilgi yazınız" dediği kısma ne yazdın?
4-) Twitter kimliğini istediği zaman T.C. Kimlik kartının sadece ön yüzünü mü gönderdin, misal arkada anne baba ismi yazıyor onları da gönderdin mi?
5-) kimliğini gönderirken seri no, T.C. Kimlik no ve imza kısımlarını elinle mi kapatıp fotoğraf çektin de gönderdin? Yoksa fotokopi çekip kağıdı mı gönderdin? Dikkat edersen gelen mailde kimlik kartının kenarları da dahil olmak üzere tamamı gözükmeli diyor.
6-) ilk kapatma talebi için destek ekibe form üzerinden yazdıktan kaç dakika, saat veya gün sonra sana "kimliğini gönder" diye mail geldi?
7-) kimliğini gönderdikten kaç gün, saat veya dakika sonra hesabın kapatıldı?
:cool: eski hesabının adı diyelim "Osman yılmaz" olsun, Twitter desteğe yazmadan daha evvelden kendine yeni bir Twitter hesabı açmış mıydın? Yoksa hiç yeni hesap açmadan mı kapattırma talebinde bulundun yoksa önce kendine yeni bir hesap açtın Twitter'da, sonra fark ettin ki uzun süredir giremediğin bir tane daha hesabın varmış ve fotoğrafı yüzünden kapattırmak istiyormuşsun, şunu da kapattırayım bari diyerek mi yazdın? Destek ekibe fotoğrafla ilgili bir şey yazdın mı elinle? Yoksa yalnızca kapattırmak istiyorum maile erişimim yok diye mi yazdın? 9-) sana gelen mailde fotoğraf ve isim soy isim için doğrulama istiyor. Vatandaşlık numarası, doğum tarihi, imza, anan baba adı gözüksün demiyor fark ettiysen sen de. O yüzden sende ifade etmişsin T.C.'yi seri no yu falan kapattım diye ama nasıl kapattığını yazmamışsın, ben de ehliyet ya da kimliğimi gönderirken elimle kapatıp mı göndermeliyim, kağıt mı koyayım üstüne? Sen nasıl yaptın? Lütfen bu sorularımın cevabını verirsen müteşekkir olurum Osman bey kardeşimzor durumdayım. Teşekkür ederim.

Hocam tam olarak hatırlamıyorum. Ve bir de çok detaylı yazmışsın.
Şimdi benim bir tane hesabım vardı lise zamanlarından şimdi 30 yaşındayım. Tabii ergen ergen saçma bir fotoğraf. Ne numaraya ne de maile ulaşım sağlayamadım bayağı eski çünkü 2012 de mi ne almışım. Neyse desteğe yazdım bu benim hesap eski ve ulaşım sağlayamıyorum. Zaten anlatıyor şunları yap vs diye. Kimlik istiyor kimliği T.C. Vs kapatmıştım ben. Seri noları vs hatırlamıyorum ama. Galiba resimle isim soy isim olsa yeter zaten red verirse başka şekilde yine denersin ama olur benim oldu yani :) özetle. Tweet. Kullanıcı adını ve kimliğini birkaç bilgi gizli olarak at. Durumunuda anlat bitti gitti.

Her şey Online elle bir şey yazmıyorsun ilk konuyu açtığım bilgilere kapatacağın hesabı yazacaksın.

Benim eski bir hesabım vardı. Şifre vs hiç hatırlamıyorum eski resminden dolayı kapatmak istiyorum mail attım. Böyle bir mail geldi ne yapayım şimdi?

Devre dışı bırakmadan önce tam adınızı ve fotoğrafınızı onaylayabilmemiz için lütfen kimliğinizin (pasaport, resmi kimlik kartı veya sürücü ehliyeti) okunaklı bir kopyasını bilgilerin dijital olarak bulanık olduğu veya gizlendiği hiçbir resmi kabul edemeyiz ve resim, kimlik kartının kenarları da dahil olmak üzere kimliği veya (pasaport kullanılıyorsa) belgenin ana sayfasını tamamen içermelidir. Gönderdiğiniz tüm bilgiler gizli tutulacak ve belgeleriniz silinecektir.

Belgelerinizi yükledikten sonra bu e-postaya aşağıdakileri belirterek yanıt verin:

• @______________ hesabının sahibi benim.
  • @______________ hesabını ben oluşturdum.
  • Standart kurtarma yöntemlerini kullanarak hesaba yeniden erişim sağlayamadığımı onaylıyorum.
  • Aşağıdaki bilgileri onaylıyorum: "yeminli ifade altında, temsil edilen kişi olduğumu onaylıyorum."
Bilgilerinizi aldıktan sonra mümkün olan en kısa sürede konuyla ilgileneceğiz!
.

Geri
Yukarı