Twitter Yasağı Hakkında Görüşleriniz

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
DNS girerek uğraşılmaz. Online oyunlar DNS ile sorun çıkarabiliyor.
Yakında oyunları da yasaklarlar o zaman DNS kullanırız. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlarım terbiyesiz, uygunsuz siteleri yasaklarsın. Anlarım twitter'da bazı yerleri yasaklarsın. Anlarım sansür getirirsin. Twitter'ı hepten yasaklarsan milletin tepkisini bilmez misin be adam?
Ayrıca şunu ekleyeyim ben twitter'ı sadece rap yapanları takip etmek için kullanıyorum ve yaşamlarını yakından takip edebiliyordum ama şimdi sadece şarkılarını dinlemekle kalacağım.

Görüşümü önce de yazmıştım ancak şimdi de yazayım. Yasaklarla bir yere varılmaz bu açık ancak mahkeme kararı alınmış bazı içeriklerin kaldırılması ve hesapların silinmesiyle ilgili. Mahkeme kararını uygulamayan adeta hiçe sayan bir site var. Hangi ülkeye böyle bir şey yapıldı, Türkiye'den başka? Amerika veya başka bir ülke olsa Twitter 1-2 demeden kaldırmaz mıydı? Neyse cevabını biliyoruz zaten böyle bir ceza uygulandı 2-3 güne bilemedin 1 haftaya kalkar. Anlaşmak mesele değil ama konuyu başka yerlere çekmemek lazım.

Bu arkadaşlar internet "sansürü" çıkarırken, URL bazlı dememişler miydi ? Hani 4 saat kuralı ? Madem istemiyorsun, tamam yasakla URL'yi. Twitter'ı kökten mi yasakla dedik ?

Twitter üzerinden E-Ticaret yapan da var. Ne olacak onların hali ?

Ben bunları merak ediyorum açıkçası.

Şu an twitter kapalı mı?

DNS kullandığımdan dolayı bana yasak işlemez! :D

Asıl amacım yasaklar değil. DNS kullanmayı severim.

Bu arkadaşlar internet "sansürü" çıkarırken, URL bazlı dememişler miydi ? Hani 4 saat kuralı ? Madem istemiyorsun, tamam yasakla URL'yi. Twitter'ı kökten mi yasakla dedik ?

Twitter üzerinden E-Ticaret yapan da var. Ne olacak onların hali ?

Ben bunları merak ediyorum açıkçası.

Yasa öyleydi ancak Twitter gerekli hesapları silmediği ve paylaşımları silmediği sürece siteyi yasakladılar. Tek tek hesaplarla veya paylaşımlarla uğraşmak yerine bu işlem yapıldı. Ama yasanın içeriği URL bazlı siteye uyarı yapılır uyarı dikkate alınmazsa site engellenebiliyor. Bu örnekte olduğu gibi.

Yasa öyleydi ancak Twitter gerekli hesapları silmediği ve paylaşımları silmediği sürece siteyi yasakladılar. Tek tek hesaplarla veya paylaşımlarla uğraşmak yerine bu işlem yapıldı. Ama yasanın içeriği URL bazlı siteye uyarı yapılır uyarı dikkate alınmazsa site engellenebiliyor. Bu örnekte olduğu gibi.

Kuzey Kore'ye gittikçe benziyoruz. Siz de anlıyorum ki halinizden memnunsunuz.

Siyasi konulara kaymasından dolayı konuyu kilitliyorum. Herkesin farklı fikirde olması gayet normal iken aynı fikirde de olacak diye bir kural yok. Böyle konular sonrasında tartışma ve hakarete vardığı için kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı