Twitter’a Türkiye’den erişim kısıtlaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle zor bir zamanda iletişim kanallarını ve imkanlarını arttırmaları gerekirken, ISS'lerle ve sosyal medya devleri ile anlaşıp kısmen de olsa ücretsiz internet ve sosyal ağa erişim imkanları sağlamaları gerekirken yaraya tuz basarcasına daha da kısıtlamaları akıl ve mantık almıyor. Neyin kafasını yaşıyorlar acaba?

Halka düşmanlıktır bu. İnsanlar yardım çığlıklarını sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor.
Halkın iletişim ve haber alma hakkını nasıl engellersiniz, vicdansızlar?
Enkaz altındakiler ölsün ve gösterilmesin istiyorlar.

Ya biz göndeririz göndermesine, öbür bunamış kısım ne olacak? O kadar vefata, o kadar tedbirsizliğe rağmen yine oy verir bunlar.
Verecek hala zaten var, buna bir şey yapamayız. Bu işi siyasete dökmek istemem ama zorundayım. Deprem oldu, ne bir düzgün ekip yollandı, ne de enkaz bölgelerine ulaşılabildi. "Yol yaptı, köprü yaptı"
Al sana yol:
FoQ6NfyXsAALjol (1).png
Bu olay kendilerine çok oy kaybettirecek. Hani reisleri tatbikatta açıklama yapmış ya, "Halkımız artık "Nerede bu devlet?" demiyor" diye. Al ben diyorum. NEREDE BU DEVLET?
Son zamanlarda artan oyları bir bir düşecek, düşüyor.
Bu yaşanılanlara rağmen hala oy atanlar da bana göre açık ara düşüktür. O kelimeyi kullandığım zaman mesajım silindiği için demiyorum.
20 yıldır yönettiğin ülkede gözle görülür deprem çözümü yok. Nerede deprem vergileri?

An itibarıyla kullanmış olduğum İSS’de yaşanan bant daraltma uygulaması, erişim engeline çevrilmiş durumda. VPN kullanmadan Twitter’a hiçbir şekilde giriş yapamıyorum.

Son düzenleme:
CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'ın yavaşlamasıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, "yardımlaşma koordinasyonu için sahada bulunan arkadaşlarıma VPN kullanmalarını söyledim. Bu aklını yitirmiş saray iktidarı, sosyal medya iletişimini kesti. Bunun sonucu yardım çığlıklarının daha az duyulmasıdır. Gizlemeye çalıştığınız her şeyi biliyoruz. Açıklamanızı bekliyoruz" mesajını paylaştı.

En başından beri organizasyon eksikliği falan bir çok şey yaşandı.

Ama bu bildiğin kötülük. Saf kötülük. Halk yardım bilgilerini ve enkaz yerlerini yetkililere sosyal medya üzerinden ulaştırıyorlar. Bir çok can bu bilgi akışı sayesinde kurtuldu. Twitter'ın kesilmesi; çığlıkların susturulması, bilgi akışının engellenmesidir. Derhal bu yanlıştan vazgeçmeli.

Bilgiye erişimin önündeki hiçbir engel kabul edilemez.

En başından beri organizasyon eksikliği falan bir çok şey yaşandı.

Ama bu bildiğin kötülük. Saf kötülük. Halk yardım bilgilerini ve enkaz yerlerini yetkililere sosyal medya üzerinden ulaştırıyorlar. Bir çok can bu bilgi akışı sayesinde kurtuldu. Twitter'ın kesilmesi; çığlıkların susturulması, bilgi akışının engellenmesidir. Derhal bu yanlıştan vazgeçmeli.
Halka düşmanlıktır bu. İnsanlar yardım çığlıklarını sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor.
Halkın iletişim ve haber alma hakkını nasıl engellersiniz, vicdansızlar?
Enkaz altındakiler ölsün ve gösterilmesin istiyorlar.
Enkaz altında kalmış olan veya yardım isteyen insanların büyük bir çoğunluğu ancak Twitter üzerinden sesini duyurabiliyor iken bu yaşanan ancak ''büyük bir akıl tutulması'' veya ''diktatörlük'' olarak tanımlanabiliyor.

Ciddi manada büyük bir ses çıkartılması gereken inanılmaz bir durum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı