Twitter’a Türkiye’den erişim kısıtlaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Twitter sayesinde sayısız insan kurtarıldı ve şimdi kısıtlama getiriliyor. Diyecek söz yok.

Bakalım o "yüce" olarak tanımladıkları hükümeti bu noktadan sonra destekleyecekler mi.

Son düzenleme:
Enkaz altında kalmış olan kişiler ancak Twitter üzerinden seslerini duyurabiliyor iken Allah aşkına siyasi fanatikliğinizden kaynaklı olarak bu yapılanı bile savunmaya çalışmayın.

Mevcut hükümet ve etrafındakiler tarafından siyasi çıkar için "yalan" olarak adlandırılmaya çalışılan içerikler, gerçek birer eleştiri. Tıpkı halen birçok deprem bölgesine ulaşılamadığı gibi.

Üstelik sosyal medyada "yalan içerik" ihtimali her zaman olduğu için siyasi çıkar gözetilmeyerek gerçekten yalan olan bir haber var ise de oturur yalanlanır.

@cinar_yasarrr şu anda enkaz altında kalarak umut aramaya çalışıyor olsaydın o zaman "iyi oldu" diye söylenip söylenmemeyi görürdün.

Açık bir şekile böyle bir durumda bile "mevcut hükümete bir şey olmasın" diye siyasi çıkar arayışı içerisinde olan herkesin Allah belasını versin.

İnsanlar can derdinde iken siz ve sizin gibi olan tiplere diyebilecek hiçbir şey bulamıyorum.

Dostum sen beni yanlış anladın. Ben 1 gram bile siyaset ile alakalı değildim bunu söylerken. Hemen yargısız infaz yapma. 3 gündür yardım çağrısı yapmamış şimdi mi yapacak? Ayrıca yardım çağrısı için AFAD'ın uygulaması var, onu kullanabilirler. Twitter üzerinden 1 ton yalan çağrı yapıldı ve ekipler mağdur edildi. Hemen karşındakini AKP'li olarak sayıyorsun. 😡

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen beni yanlış anladın. Ben 1 gram bile siyaset ile alakalı değildim bunu söylerken. Hemen yargısız infaz yapma. 3 gündür yardım çağrısı yapmamış şimdi mi yapacak? Ayrıca yardım çağrısı için AFAD'ın uygulaması var, onu kullanabilirler. Twitter üzerinden 1 ton yalan çağrı yapıldı ve ekipler mağdur edildi. Hemen karşındakini AKP'li olarak sayıyorsun. 😡
Sadece mesaj geçmişin ile bile ne olduğun ortada olduğu halde siyasi görüşün için itiraz ederek tepki çektiğin için numara yapıyor olman komik bir durum. Üstelik ''yalan çağrı'' olarak nitelendirdiklerin AFAD'ın uygulaması üzerinden bile yapılabiliyor. ''Yalan çağrı'' engellenemediği gibi yapan kişilere ceza vermek dışında bir seçenek yok.

Ayrıca ''yalan çağrı'' muhabbetinden bağımsız olarak enkaz altında kalmış olan kişilerin Twitter üzerinden yapmış oldukları çağrılar eşliğinde binlerce kişinin hayatı kurtarıldı. Bunu bile analiz edemiyor veya anlayamıyor olmak için diyebilecek bir şey bulamıyorum.

Son düzenleme:
Bakalım o "yüce" olarak tanımladıkları devleti bu noktadan sonra destekleyecekler mi.
Devlet değil hükümet, aynı şey değil.
Devleti temsil eden resmi işin ne varsa seninle ilgilene doktor, sana eğitim veren öğretmen yada tapu işleri için uğradığın memurdur vs.
Hükümet sadece belirli süre devleti yöneten kişiler oluyor devlet olmuyor.
Ben devletçiyim ve ülkemi seviyorum ama bu beni hükümetçi yapmaz örneğin. Kasıtlı mı yazdın kasıtsız mı bilmiyorum.

Devlet değil hükümet, aynı şey değil.
Devleti temsil eden resmi işin ne varsa seninle ilgilene doktor, sana eğitim veren öğretmen yada tapu işleri için uğradığın memurdur vs.
Hükümet sadece belirli süre devleti yöneten kişiler oluyor devlet olmuyor.
Ben devletçiyim ve ülkemi seviyorum ama bu beni hükümetçi yapmaz örneğin. Kasıtlı mı yazdın kasıtsız mı bilmiyorum.
Ülkemizde en zor ayırt edilebilen şeylerden biri de bu. Muhtemelen hükümet demek istedi, devlet demek istediyse sıkıntı.

Bu başlığın altına yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ancak enkaz bölgelerinde telefon sinyallerini kesmek için sinyal kesici(jammer) araçların gezdiği iddia ediliyor. Twitter yasağından sonra inanması hiç de güç değil...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı