Twitter'da #AdayOlmaKılıçdaroğlu hashtagi TT oldu

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Önümüzdeki seçimlerde muhalefetin en olası adaylarından biri olan Kemal Kılıçdaroğlu'na Twitter'da yoğun tepki veriliyor.

1675538673531.png

Böyle şeyler uğruna seçimi kaybedeceğiz, malum parti sonsuza kadar başımızda kalacak, sonra gelip burada "pc alamıyorum, ekonomi çok kötü, vize vermiyorlar." diyen insanlara bakıp üzüleceğim.

Ciddi ciddi sadece sosyal medyada muhalefet destekli sayfalardan gördükleri adaylara türkiyenin geri kalanının oy vereceğini, Muharrem, Özdağ gibi kişiliklerin seçim kazanabileceklerini düşünenler var, hepsi de çoluk çocuk.

Ekrem ve Mansur'un aday olmasını bende çok isterim, ama adamlar aday olmuyor olum ne yapalım? Zorla aday mı yaptıralım adamları? Olmuyorlar, ya da oldurulmuyorlar, olmuyorlar yani ne yapalım, sesimizi çıkardığımızı düşünüyorum.

Eksi veren elemanların düşüncelerini merak ediyorum.

Arkadaş Belediye Seçimlerinde ki müthiş hamleleri aday olmasını istediğimiz insanlar yapmadı, 128 Milyar dolar sorgusunun olduğu zamanları istediğimiz adaylar yapmadı, onlar tabii ki de müthiş destek verdiler ama arkalarında ki kişi yine genel başkandı. Evet, Kılıçdaroğlunun çoğu hareketini sevmiyor, hatta artık yaptıkları yüzünden bıkkınlık geldiği de oluyor, aday olmasını da istemiyorum ama arkadaş biri de yumruğunu masaya vurmuyor ki çıkıp destekleyelim, adayımız belli değil millet hâlâ "yauv gılıçdar aday olmasın yauv" diyor;

Asıl kızmanız gereken nokta Kılıçdaroğlunun adaylığı değil, diğerlerinin neden biz istememize rağmen yumruğunu masaya vurmamasıdır, kimse "kılıçdar izin vermez." demesin. Halkın gücüne ve isteğine karşı kimse duramaz, kılıçdaroğlu da durmaz, durmak istemez biri aday olduğu sürece.

Olum biri çıkıp da demiyor "çekil lan ben olcam" diye, kime verelim? Ya da boşverin, kimseye vermeyelim ampul geleceğimizi karartmaya devam etsin değil mi?

Son düzenleme:
Ülkenin geleceği için Kemal Kılıçdaroğlu aday olmasın.
Kim olsun, çıkıp da "ben aday olmak istiyorum." dedi mi ondan başka birisi? Aday olmasını istediklerimizi demiyorum, mesela ben Mansur Yavaşın olmasını istiyorum, kendisi çıkıp aday olmak istiyorum dedi mi?

Ben şahsen kılıçdaroğlu seçimi kaybetse bile en kötü ihtimalle meclis çoğunluğu muhalefete geçecek ve iktidar atını oynatamayacak diye düşünüyorum.

Keşke kılıçdaroğlu kazansa ama pek mümkün değil. Çok temiz ve iyi kalpli bir adam gibi gözüküyor siyaseti ve yönetimi nasıl olur iyi mi olur kötümü olur bilmiyorum ama kesinlikle şuankinden daha iyi olacağını tahmin ediyorum, hemen sinirlenmeyin arkadaşlar :)

Geri
Yukarı