Çözüldü TWRP USB belleği okumuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doğuhan_61

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 12400F

RX 6750XT

16 GB RAM

512 GB M2 SSD
Arkadaşlar tablete USB belleği OTG kablosu ile bağladım ama TWRP depolama kısmında gözükmüyor bir çözümü var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220518_212014.jpg
    IMG_20220518_212014.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 157
Çözüm
Elimde cihazıma takabileceğim harici depolama birimi olmadığı için düzgünce yardımcı olamıyorum kusura bakma.

Sol menüden SD-ext'ı aç. Eğer açınca düzeldiyse hayırlı olsun.

Düzelmediyse "Storage: İnternal Storage" tuşuna bas. Orada "USB Storage" ya da "USB- OTG" yazıyor olması lazım. Onu seç düzelmiş mi bak.
Yine olmadıysa sağdaki "Mount USB Storage" kısmına bas. Zahmet olmazsa oranın fotoğrafını at.
Ana TWRP menüsünün sol alt taraflarında bir kısım var. Oradan SD Card, internal Storage, OTG gibi yerlerin MBR erişimine müdehale ediliyor olması lazım. Tam yeri hatırlamıyorum ama orayı bulup OTG'nin MBR iznini açarsan ya da kapatıp açarsan düzelir muhtemelen. Bazen de wipe kısmından format data yapınca görülmeyen dosyalar ve kısımlar geliyor.

Ana TWRP menüsünün sol alt taraflarında bir kısım var. Oradan SD Card, internal Storage, OTG gibi yerlerin MBR erişimine müdehale ediliyor olması lazım. Tam yeri hatırlamıyorum ama orayı bulup OTG'nin MBR iznini açarsan ya da kapatıp açarsan düzelir muhtemelen. Bazen de wipe kısmından format data yapınca görülmeyen dosyalar ve kısımlar geliyor.

Mount kısmı mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20220518_213721.jpg
    IMG_20220518_213721.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 133
Elimde cihazıma takabileceğim harici depolama birimi olmadığı için düzgünce yardımcı olamıyorum kusura bakma.

Düzelmediyse "Storage: İnternal Storage" tuşuna bas. Orada "USB Storage" ya da "USB- OTG" yazıyor olması lazım. Onu seç düzelmiş mi bak.
Yine olmadıysa sağdaki "Mount USB Storage" kısmına bas. Zahmet olmazsa oranın fotoğrafını at.

Çözüm

SD-ext'ye tıkladım ama açılmadı hocam.

Storage internal Storage'ye tıklayınca da "USB-OTG" yazan bir yer çıkmadı.

"Mount USB Storage" kısmına bastım resimdeki ekran çıktı.

Hocam siz anlayan birine benziyorsunuz yardım eder misiniz? Fotoğrafı attım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220518_220701.jpg
    IMG_20220518_220701.jpg
    59,4 KB · Görüntüleme: 150
Son düzenleme:
Normalde çözümü buydu ama sizinki normal bir durum değil. Biraz araştırma yaptım. Umarım bunlarla çözülür.

1) önce TWRP açıp daha sonra USB'yi takmayı deneyin.

2) USB diskin formatı nedir? Formatı FAT32 değilse; biçimlendirip FAT32 yapıp öyle deneyin.

3) USB'yi dönüştürücü ile mi cihaza taktınız yoksa USB çift uçlu USB'lerden mi? Eğer dönüştürücü ile taktıysanız bu bir bug. Eğer elinizde çift uçlu USB yoksa tabletinizin tam modelini yazın. Size önceki sürüm TWRP'leri bulmaya çalışayım. O sürümlerde çalışabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı