TWS kulaklıkların ömrü ne kadardır?

tytaNNN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sorum özellikle uzun süredir TWS kulaklık kullanan kişilere. Şu anda 500-1000TL bandında kulaklık bakıyorum. 1500TL'ye çıkmayı düşündüm ancak değer mi bilemiyorum. Bu tür kulaklıkları deneyimleyenler varsa 1-2 yıldan sonra pil ömrü vb. şeylerde kullanımı kötü etkileyecek durumlar oluşuyor mu? Oluşuyorsa ne kadar etkili? Sizce bu kulaklıkların optimum ömürleri ne kadar?

Şu an aklımda 950TL'ye "Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro" ve "Galaxy Buds 2" var. Eğer kulakıkların ömrü 3-4 yıla kadar çıkabilirse bütçemi 1500-2000 bandına da çıkarabilirim ama 1-2 yıl kullanacaksam maksimum 1000TL veririm. Eğer sizin de tavsiyeniz varsa söylerseniz sevinirim?

1000TL'den fazla vermemeni öneririm dostum. Bende 200TL civarına aldığım Air 2 SE var, bolca yere düşürüp hor kullanmama rağmen hala ilk günkü gibi.

Kullandığım kulaklık bu. Yoğun kullanıyorum; dışarı çıkarken yanıma alıyorum, toplu taşıma araçlarında kullanıyorum, gece yatmadan önce takıyorum (Yatakta çok döndüğüm için gece ikisini de kulağımda bulamıyorum orası ayrı 😂), bazen evde takıyorum telefonu masama bırakıp ve banyoya elimi yıkamaya gidiyorum ama bağlantı kopmuyor, market alışverişi sırasında takıyorum vs.

Şu zamana kadar dışarıda da yere düşürdüm evde de, buna rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çok fazla terli olmadıkça kulaktan düşmüyor. Tahminimce spor salonunda kullanmaya elverişli değil.

Kullanım yoğunluğunuza bağlı.

Yoğun bir şekilde 2,5 yıl kullandığım AirPods 2. nesil'in kullanım süresi artık düşmeye başlamıştı. Öyle 1 saatte kapanma yapmıyordu ama doğal olarak şarjı eskiye göre hızlıca azalıyordu.

Geri
Yukarı