TYT-AYT Matematik nasıl yapılmalı?

AtakanÖzbek

Hectopat
Merhabalar, meslek lisesi öğrencisiyim ve sınav kapıya dayandı. Kalan sürede TYT AYT matematikte nasıl bir yol izlemeyelim?
TYT matematik 10 net ve AYT'den de 10 net yapabilirsem işimi görecek. Hedefim 250.000-300.000 sıralaması eğer kalan sürede taktikler verirseniz soluksuz 40 gün dünya ile ilişkimi bile keserim şunu öğrenmek için... Temelim 0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, meslek lisesi öğrencisiyim ve sınav kapıya dayandı. Kalan sürede TYT AYT matematikte nasıl bir yol izlemeyelim?
TYT matematik 10 net ve AYT'den de 10 net yapabilirsem işimi görecek. Hedefim 250.000-300.000 sıralaması eğer kalan sürede taktikler verirseniz soluksuz 40 gün dünya ile ilişkimi bile keserim şunu öğrenmek için... Temelim 0.

Benim de aynı şekilde matematiğim 0 ne yapacağım bilmiyorum.

Benim de aynı şekilde matematiğim 0 ne yapacağım bilmiyorum.
İnşallah başarabiliriz.
AYT matematiği için TYT bilmek gerekiyor yani ikisi bir arada yürüyor. Karakök kitabı ile halletmeye bak.
Benim de kafam limit ve türevi almıyor.
2 ay kalmışken nereden başlayacağımı Bilemiyorum ya yetişir mi yetişmez mi

Öğrendiğiniz hatta silip süpürdüğünüz herhangi bir konu üzerinde en az 3 örnek kendi kafanızdan oluşturup çözebiliyor musunuz? Kendiniz bulmasanız bile sizi zorlayan soru çeşitlerinin rakamlarını değiştirip tekrar çözmeyi denedeniz mi? Bu iki olayı her yeni öğrendiğiniz konuda uygularsanız temelinizi da sağlam oluşturur, matematiğinizide istediğiniz seviyeye getirirsiniz. Uygulamayı sağladıktan sonra yeni geçtiğiniz konu üzerinden, eski silip süpürdüğünüz konuyu bağdaştırın. Eskiden zorlandığınız problemleri yeni teknikler ile daha hızlı çözdüğünüzü fark edeceksiniz.

TYT ilk 12 konuyu ve Fonksiyonları kesinlikle bilmeniz gerekiyor. Onları hallettikten sonra AYT'ye girin Limit, Türev, İntegral ve Diziler hariç kalan tüm konuları çalışın. Diziler aslında kolay ama sayısal mantık gerekiyor o yüzden yapabilirseniz onu da anlamaya çalışın.

Geri
Yukarı