TYT biyoloji en çok çıkan konular

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar size atacağım linkte tabloda nasıl belirlemeliyim? Hangileri çok çıkmış veya çıkmamış ben net olarak belirleyemedim çünkü hepsinden 5-6 tane çıkmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer amacınız konu elemekse Canlıların Ortak Özellikleri, Madde Geçişleri ve Bitkiler Biyolojisi konularına çalışmayabilirsiniz. Çünkü onlar 2-3 senedir sınavda sorulmamış.

Yani çünkü TYT biyolojiye sıfırdan çalışmaya başlarsam geç olur. Daha doğrusu TYT fen geneli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani çünkü TYT biyolojiye sıfırdan çalışmaya başlarsam geç olur. Daha doğrusu TYT fen geneli.
Aslında TYT Fen konusunda en hızlı biten ders biyolojidir. Ondan konu elemek yerine diğerlerinden eleyebilirsiniz. Hatta bence şu an elemek için bile erken sıfırdan başlayacaksanız da. Siz güzel bir program oluşturun. Emin olun biyolojinin fizik ve kimyadan daha önce bittiğini göreceksiniz.

yani sıfırdan başlamak geç değil mi diyorsunuz ?
Sizin açtığınız konulara göz gezdirdim ve ilk 150.000 istiyorsunuz sanırım. Alanınızı bilmiyorum ama sıfırdan başlayan birisi güzel bir program, strateji ve istikrar ile ilk 20.000 içerisine bile oynayabilir. Bence konu elemek ya da geç olup olmadığını düşünmek yerine bir an önce başlayın. Çünkü geç olduğunu düşününce insanın bırakası gelebiliyor. Sonra seneye mi bıraksam, konu mu elesem gibi çeşit çeşit sorular geçiyor akıldan. Size tavsiyem Gri Koç gibi koçluk kanallarına bağlı kalmayın lütfen. Sonbahar'da onu takip ederdim ve neredeyse o zamanlar hiç yol kat edemedim aksine geriye düştüm dedikleri için. Şu an sadece 2 tane kanal takip ediyorum ve dediklerine göre kendime güzel bir plan oluşturdum ve onunla çalışıyorum. Ben ilk 20.000 istediğim için 12 saati zorlamam gerekiyor. Siz 150.000 istediğiniz için günde 4-6 saat arası çalışsanız rahatlıkla yaparsınız. Yeter ki kafanızı böyle şeylerle bulandırmadan güzelce başlayın çalışmaya. Başladıysanız da programınızı isterseniz düzenleyip devam edebilirsiniz.

Hayır bendeki sıkıntı videoyu izliyorum ama acaba not mu tutayım yoksa bir konu kitabından mı çalışıyım ?
Not tutsam bir sürü internet siteleri var ama bakıyorum uzun.

Hayır bendeki sıkıntı videoyu izliyorum ama acaba not mu tutayım yoksa bir konu kitabından mı çalışıyım ?
Not tutsam bir sürü internet siteleri var ama bakıyorum uzun.
Ben biyolojiyi Selin Hoca'dan izliyorum. Ders notları kitabını aldım. Bazı anlattığı bilgiler kitapta olmuyor. Onları ufak tefek notlarla araya ekliyorum. Bence sen de ders notları kitabını alabilirsin.

Geri
Yukarı