TYT çalışmaya nasıl başlanır?

Mertfiliks

Hectopat
10. sınıfım, sınavla yerleşilen bir okulda okuyorum normalde çalışkan değilim ancak derslerim kötü değil orta-iyi sayılır. Normalde dersleri dinlerim konulardan kopmam ancak bu uzaktan eğitim yüzünden 10. sınıf 2. dönem konularını neredeyse hiç bilmiyorum ilk sınavlardan sonra kendimi çok saldım ve artık bende çoğu Türk genci gibi kaygılanmaya, endişelenmeye başladım. 9. sınıfın konularını zaten unuttum 10. sınıfın ilk dönemi biliyorum ancak okul sınavlarında başarılı olabiliyorum deneme sınavlarım aşırı kötü ayriyeten, 2. dönem konularını hiç bilmiyorum. Nasıl kendimi çalışmaya ikna edebilirim ve TYT çalışmaya nasıl başlayabilirim resmen 1 sene okumadım ve bu beni üniversite sınavında çok etkileyecektir ☹️😞 (sayısal öğrencisiyim)

9. sınıftan başla ve not al, umarım ders kitapların duruyordur.

Duruyorsa fosforlu kalem ile önemli yerleri çiz. Bol bol soru çöz.

Bu konuyu açmak yerine YouTube platformuna TYT konu anlatımı yazıp aratsaydınız keşke.

Buna cevap olarak siz de kaynakları YouTube üzerinden araştırıp foruma sormanız gerekmezdi.

Zaten bu kategorinin amacı eğitim hakkında üyelere yardımcı olmak. Yanlış düşünüyorsunuz.

Buna cevap olarak siz de kaynakları YouTube üzerinden araştırıp foruma sormanız gerekmezdi.
Ben o konuyu açtım, konu onaylanana kadar ve onaylandıktan sonra da videolardan kaynak önerilerini listeledim ve alacağım kitaplara hem sizlerin hem YouTube üzerinde yayınlanan videolar sayesinde karar verdim.
Zaten bu kategorinin amacı eğitim hakkında üyelere yardımcı olmak. Yanlış düşünüyorsunuz.
Katılıyorum, üyelere yardımcı olmak bu kategorinin amacı. TYT`ye çalışmaya nasıl başlanır diye bir konu sizce ne kadar yardımcı olunabilecek bir konu? TYT`ye çalışmak için elinize kitap, defter veya teknolojik alanda çalışacaksanız tablet alırsınız ve başlarsınız. Başka türlü nasıl yardımcı olunabilir ki? Arkadaşa bir konuda yardımcı olunabileceğini düşünüyorum, motivasyon. Kendini ikna etme konusu hakkında yardımcı olunabilir, bu konuda da yardımcı olacaksak TYT için motivasyon nasıl kazanılır gibi bir başlıkta açılmalıydı konu.

10. sınıfım, sınavla yerleşilen bir okulda okuyorum normalde çalışkan değilim ancak derslerim kötü değil orta-iyi sayılır. Normalde dersleri dinlerim konulardan kopmam ancak bu uzaktan eğitim yüzünden 10. sınıf 2. dönem konularını neredeyse hiç bilmiyorum ilk sınavlardan sonra kendimi çok saldım ve artık bende çoğu Türk genci gibi kaygılanmaya, endişelenmeye başladım. 9. sınıfın konularını zaten unuttum 10. sınıfın ilk dönemi biliyorum ancak okul sınavlarında başarılı olabiliyorum deneme sınavlarım aşırı kötü ayriyeten, 2. dönem konularını hiç bilmiyorum. Nasıl kendimi çalışmaya ikna edebilirim ve TYT çalışmaya nasıl başlayabilirim resmen 1 sene okumadım ve bu beni üniversite sınavında çok etkileyecektir ☹️😞 (sayısal öğrencisiyim)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLIBjFaUoJJ90lV9x4fVRyo-DwlS3G0D0A ben buradan çalışıyorum baştan sonra tüm TYT konularını kapsıyor her gün en az 2 saatimi ayırıp burada ki soruları ve konuları defterime not alıyorum.

Ha bu arada kaygınız için şunu söyleyeyim herkes aynı durumda sadece siz değil. Sadece en kötüsü şu oldu biz buna eğitimde fırsat eşitsizliği diyoruz arkadaşım korona çıktığından beri özel ders alıyor 5 farklı öğretmenden yüz yüze maddi imkanları iyi bir nevi ben okula gidemezsem okul bana gelir gibi bir şey bu ki zaten verdiğim bu örnekten Türkiye de max 10 bin öğrenci vardır.

Geri
Yukarı