TYT çok mu zor?

Gus Fring

Kilopat
Bu sene 12'ye geçtim, 11. sınıf konularını kimya hariç iyi biliyorum. 11. sınıf konularını eksiksiz halletmek için genel tekrar yapıyorum. Gözümü sadece TYT korkutuyor. 9-10 derslerim çok iyi değildi sadece 10. sınıf matematiğini biraz biliyorum. Şuana kadar hiç dershaneye gitmedim ve gitmeyi de düşünmüyorum çünkü okuldan sonra dershanenin insanı çok yoracağını düşünüyorum. Anlamadığım dersleri YouTube üzerinden hallediyorum gerçekten çok kaliteli insanlar var bu konuda. Şu an aklıma takılan iki şey var, dershaneye gitmeli miyim ve TYT bu zamandan sonra halledilebilir mi?

TYT halledilebilir ben de 12. sınıf öğrencisiyim ama tek sorunum Matematik ya. Ne yaparsam yapayım beceremiyorum. Problem desem veya geometri desem soru kaçırmam ama iş matematik olunca yanıyoruz bizde :D

TYT için kesinlikle konu bitirip test çözmeni öneririm. Bolca çöz çünkü AYT belli sorulardan oluşur ama TYT öyle değil çok soru çözsen bile hiç görmediğin soruları sorabilirler. Bu yüzden soru çözmek çok faydalı, olabildiğince deneme çöz ve taktik yap. Ve unutma çalışana kolay.

Bu sene 12'ye geçtim, 11. sınıf konularını kimya hariç iyi biliyorum. 11. sınıf konularını eksiksiz halletmek için genel tekrar yapıyorum. Gözümü sadece TYT korkutuyor. 9-10 derslerim çok iyi değildi sadece 10. sınıf matematiğini biraz biliyorum. Şuana kadar hiç dershaneye gitmedim ve gitmeyi de düşünmüyorum çünkü okuldan sonra dershanenin insanı çok yoracağını düşünüyorum. Anlamadığım dersleri YouTube üzerinden hallediyorum gerçekten çok kaliteli insanlar var bu konuda. Şu an aklıma takılan iki şey var, dershaneye gitmeli miyim ve TYT bu zamandan sonra halledilebilir mi?

Değil. Biraz kafan çalışıyorsa 80-90 yapabilirsin. Türkçe icin 1-2 paragraf kitabı bitir ve kitap oku.

Matematikte soru tiplerini değil soru çözmeyi öğren çünkü mantığını kavrayacağın bir formülle 5-6 tane soru tipini öğrenirsin. Hem yeni konu öğrenmen daha kolay olur hem de hiç karşılaşmadığı bir soru tipi görünce soru bankasıyla bakışmak zorunda kalmazsın.

TYT halledilir, çok dert değil. Biraz geç kalmışsınız ama iyi çalışırsanız halledilmeyecek bir şey değil. Yalnız 11'in tam olmaması biraz dert. Yine de dediğim gibi iyi bir çalışmayla halledilir. Olmazsa da mezuna kalsanız bile şimdi çalıştığınız boşa gitmeyecek sonuçta.

Dershane ya da özel okul olmadan maalesef iş biraz zor. Dürüst olmak gerek. Yine de ilerleyebiliyorsanız devam edin derim. Sonuçta bu iş her şeyden önce kişiye bağlı.

Hocam açıkçası TYT çalışmak kadar zekaya da bakan bir sınav. Kapasiten kadar yapabiliyorsun(tabii ki sınav anından bahsetmiyorum sadece denemelerde vs). Bu zamandan sonra halledilebilir mi işine gelirsek dediklerine göre sen erken bile başlamışsın. Ben bu sene başlamıştım çalışmaya ve gayet bitiyor bütün konular. Sana tavsiyem TYT netlerini başlarda çok takma, her sınavdan sonra yanlış yaptığın konuları, kaç soru yanlış yaptın, kaç netin var bunlara bak ve o konularda tekrarlar yap. Şimdiden endiselenmene de gerek yok zaman bol lakin buna güvenip salmamanda lazım.
TYT halledilir, çok dert değil. Biraz geç kalmışsınız ama iyi çalışırsanız halledilmeyecek bir şey değil. Yalnız 11'in tam olmaması biraz dert. Yine de dediğim gibi iyi bir çalışmayla halledilir. Olmazsa da mezuna kalsanız bile şimdi çalıştığınız boşa gitmeyecek sonuçta.

Dershane ya da özel okul olmadan maalesef iş biraz zor. Dürüst olmak gerek. Yine de ilerleyebiliyorsanız devam edin derim. Sonuçta bu iş her şeyden önce kişiye bağlı.
Geç kalmışsınız işine biraz katılmıyorum çünkü 12 de yapilacak sıkı çalışmayla hepsini bitirebilir.

Yukarıda söylemeyi unutmuşum günlük paragraf ve problem çözmeyi unutma. En azından 15 15 çözmeye çalış. Ben 20 20 cozuyordum çok faydasını gördüm.

Hocam reklam gibi anlaşılmaz umarım ama doping hafıza var fiyatı biraz tuzlu fakat ben bunla çalışmaya başladım bu yıl ve cidden faydasını görüyorum matematik hiç beceremiyordum ve bir şeyler anlamaya soru çözmeye başladım cidden çok faydası var bir bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı