TYT denemesinde çok yanlışım çıkıyor

AYT denemesine her şey mükemmel, TYT'ye gelince işler hüsran.

Çözdüğüm konu hakkında bir eksiğim yok. Yirmi beş matematik sorusu çözüyorsam, 15 doğru 10 yanlış olduğu zamanda oluyor.
20 doğru 5 yanlış da. Bunun acısını MSÜ'de gördüm, YKS kısmında böyle olursa ben biterim!

Test kitabı çözerken her şey güllük gülistanlık, ne zaman TYT denemesine girsem böyle oluyor.

İşin kötü tarafı kaydırma yaptığım zamanda oluyor. Ama bu öyle bir kaydırma değil, bir keresinde deneme çözerken sınavın bitmesine 15 dakika kala, fen çözümlerini matematiğe yaptığımı fark ettim. Çift şık olunca fark ettim durumu, bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Çözdüğüm konu hakkında bir eksiğim yok. Yirmi beş matematik sorusu çözüyorsam, 15 doğru 10 yanlış olduğu zamanda oluyor.
20 doğru 5 yanlış da. Bunun acısını MSÜ'de gördüm, YKS kısmında böyle olursa ben biterim!

Test kitabı çözerken her şey güllük gülistanlık, ne zaman TYT denemesine girsem böyle oluyor.

İşin kötü tarafı kaydırma yaptığım zamanda oluyor. Ama bu öyle bir kaydırma değil, bir keresinde deneme çözerken sınavın bitmesine 15 dakika kala, fen çözümlerini matematiğe yaptığımı fark ettim. Çift şık olunca fark ettim durumu, bu durumu nasıl düzeltebilirim?
TYT denemesi netleri sadece deneme çözerek arttırılır diye duymuştum büyüklerimden, bol bol denemeye girip yanlışlarınızı kontrol edip tekrar çözün. Ben 10.sınıfım 9-10 yeterli olmasına rağmen TYT çözerken ortada kalıyorum tek çare bol bol deneme çözmekten geçiyor.
Yani benim rehberlikçim - kuzenim 12. sınıf- böyle diyordu bana.

Adsız.png

Bol deneme çözüp daha konsantre olmuş bir şekilde çözmen lazım TYT'yi. Geçen sene okulda her hafta deneme olurken benzer sorunları ben de yaşıyordum, 25-30 deneme sonra dikkat hatalarım belirgin şekilde azaldı ve sınavda istediğim hızı yakalayabilmiştim.

Galiba dikkat eksikliğin var. Ayrıca matematikten çok yanlış yapmanı anlayamadım pek. Yanlışlarına bakıyor musun? İşlem hatası mı yoksa yanlış mı çözüyorsun soruyu? Matematikte işlemi yapar bulursun yani öyle çok yanlış yapılacak bir ders değil. Deneme sonrasında o yanlışları neden yaptığını anla ve doğrusunu öğren. Yanlışlarını düzeltmeyip denemeyi bir kenara fırlatıyorsan hiçbir faydası olmaz o denemenin.

Piyasadaki en kaliteli denemeleri çözmemiz lazım. Matematikteki hatalarınızın üstüne gidin. Denemelerinizi mutlaka hocalarınıza çözdürün.

Ben konu çalışmadan sadece 2 hafta matematik denemesi çözerek 8-9 net arttırdım. Yanlış yaptığınız soruları mutlaka çözdürün.

Deneme olarak Bilgi Sarmalı denemelerini öneririm. 15'li denemesini yeni bitirdim. Şimdi 345'i çözüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı