TYT için kaç dakika süre tutulmalı?

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Ben 120 dakika tutmayı düşünüyorum. Sadece kendimi deneyeceğim. Yoksa normal TYT süresi mi tutayım?

Temelim yok. Ayrıca dikkat dağınıklığı yüzünden okuduğum soruları unutuyorum. Ben sadece kendimi denetleme amaçlı yapacağım. Tavsiyeniz nedir?

Olursa olur, olmazsa olmaz hesabı takılmak istiyorum.

Olması gerektiği gibi tutmalısınız yani 135 dakika. 120 tutarsanız büyük bir ihtimal her ders bitirmesinden sonra süreye bakıp daha da "Run!" olacak. Gerçekçi olmalı.
Birde sıkıntı şu: Okuduğum paragrafı soruyu okurken unutuyorum. Matematiğe baktığım zaman uzaylı görmüş masum köylü hesabı gibi oluyor.

Sadece deneme amaçlı yapıyorum. Sizce yapamadım diye moralim bozulur mu?

Anlık psikolojinizi bilemediğim için bunu da tam kestiremem. Ama ben başlarda düşük yapınca çok üzülmüyordum. Yükseldiğini gördüğünde sevineceksin zaten.
Dikkat dağınıklığı var, yukarıda bahsettiğim gibi. Bir işi beceremediğim zaman strese giriyorum. Şu günlerde kafayı derse taktım ve doktor ilacımı yükseltti.

4 yıldan sonra ders çalışmayan birine nasıl gelir? Tonguç 5'li Motivasyon Denemesi var. Nasıl bu deneme? Kolay mı?

Çözüp kendinizi deneyin. 3D'nin 5'li TYT denemesini öneririm. 11. Sınıf ikinci döneminde çözmüştüm. Tam başlangıç denemeleridir.

Geri
Yukarı