TYT Matematige nasil calismaliyim?

Ted Kaczynski

Megapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Matematik durumumu anlatayim ki siz daha dogru bir yorum yapabilesiniz.

Durumum:

10. sinif ortalamam 88'di, 9. sinifi saymiyorum cunku uzaktan egitim vardi.
Matematik icin 9. ve 10. siniflarim pek iyi gecmedi diyebilirim, oyle gunluk soru cozeyim haftalik deneme olayim gibi olmadi. Yazililara calistim, dersi derste dinledim evde 1-2 saat tekrar yaptim o kadar. 10. sinif ortalama ustu gecti diyebilirim 9'a gore. 9. sinifin ilk konulari var, sonrasi yok diyebilirim. 10. sinifta geometriyi cozmek icin 9. sinif konusu olan ucgenleri tekrarlamak zorunda kaldim. Ama TYT geometride buyuk eksiklerim var, kisacasi sadece yaziliya gore calistim geometriyi. Sinava yonelik calismak istiyorum, ne yapmaliyim nasil calismaliyim bir fikrim yok. Ek olarak hangi TYT matematik kitaplarini alip cozmeliyim, hangisi daha iyidir bilemiyorum. Duyduklarim var tabii. Bilgi sarmali, ac'l matematik, 3D gibi. TYT matematige sifirdan baslayacagim gibi bir sey. Bu 2 ay boyunca ve okul zamani gunde 1-2 saat arasi TYT matematik calisarak sene sonu 20-25 net yapmak istiyorum.

YouTube uzerinde yapilan kamplara baktim Rehber Matematik artik gozumde Tonguc gibi kaldi diyebilirim. Aklimda Mert Hoca var, onu izlemeyi planliyorum. Ek olarak sadece bir kanaldan seyretmeyecegim. Mesela Mert Hoca'nin anlatisini begenmedim direkt baska kanallarin videolarini inceleyip oyle izleyecegim. Fazla zaman kaybetmek istemiyorum bu video isleriyle...

Elimde Altin Karma cikmis sorular TYT kitabi var, 1 veya 2 sene onceki basima ait. Butun yillarin sinav sorulari mevcut sanirsam, guzel bir kitaba benziyor. Bu yaz bu kitabi halletmeyi dusunuyorum.

Gercekci calismam gerektiginin farkindayim ve bu sene sonuna kadar en azindan TYT kisminda 70-80 net gibi bir hedefim var. Birkac ay once girdigim denemede 50 net yapmistim. TYT feni ve sosyali yapabilirim diye dusunuyorum, cunku tarihim ve cografyam iyi diyebilirim ek olarak fen derslerine calistikca yapabilirim. O yuzden matematik kadar buyuk bir sorun degil.

Onerilerinizi bekliyorum, herkese simdiden tesekkur ederim.

Antreman kitabini pek icerigini bilmiyorum ama fazla temel gibi geliyor ama oneriniz icin tesekkur ederim. Karekok Matematik sifir diyenler icin kitabi var elimde ona da bakabilirim.
Antreman 1 evet çok temel bir kitap sıfırdan ve antreman 2 biraz daha ilerliyor.
Avantajlı yanı basit olsa da çok soru var ve çöze çöze işlem hızı artıyor ve temel oturuyor.

Matematikte genel kural basittir. Bolca ve düzenli soru çözeceksiniz. Konu anlatımı olarak anlatışını sevdiğin herhangi bir öğretmeni izleyebilirsin. Şahsen İlyas Güneş izlerdim. Antrenman serisi bence biraz fazla kolay. Benim Hocam veya ÜçDörtBeş gibi kolay-orta-zor şeklinde ilerleyen kitaplar daha mantıklı bence.

Matematikte genel kural basittir. Bolca ve düzenli soru çözeceksiniz. Konu anlatımı olarak anlatışını sevdiğin herhangi bir öğretmeni izleyebilirsin. Şahsen İlyas Güneş izlerdim. Antrenman serisi bence biraz fazla kolay. Benim Hocam veya ÜçDörtBeş gibi kolay-orta-zor şeklinde ilerleyen kitaplar daha mantıklı bence.
Ilyas Gunes iyi gibi, dedigim gibi tek bir kanaldan izlemeyecegim videolari. O video anlatisini begenmediysem diger kanallarin videolarini izleyecegim. UcDortBes'e bakacagim.

Matematigim sifir degil, yazililardan 70-80 ustu yapacak kadar matematigim var. Sadece TYT konularina sifirdan baslayacagim.

Yeni konular

Geri
Yukarı