TYT matematik 30 net ve üstü nasıl yapılır?

@Blacksidemre @Vavien.
Konudan bağımsız olarak, 27 nete ulaşmak için nasıl bir yol izlediniz?
Konu eksiklerimi kapattım, o konular ile ilgili bolca soru çözdüm. Sonra soru çeşidi görmek için bolca matematik denemesi çözdüm, yanlışlarımı hocalarıma sordum, sormadan önce oturup kendimde uğraştım. Geometri için özel ders aldım.

Ben en yüksek 23'ü gördüm. Dershanede gördüğüm soru çözümleri ile kendi bireysel çalışmam ile. Yani matematikte yükselmek istiyorsanız bol soru çözmelisiniz.

En olarak sizi matematikte en hızlı geometri yükseltir. Geometriye ağırlık verebilirsiniz.

Arkadaşa önerim, deneme çözmeye devam etmesi. 345 ve Bilgi Sarmalı denemeleri sizi hızlandırır.

Sen şu kadar konu eksiğim, şu kadar şuyum var demişsin de bence öyle değil. Çalışmadığın o kadar konu var. Kavradığın konu miktarı yaptığın net bölü toplam soru sayısı.

Nasıl yapılır, çalışarak yapılır.

27 net hiç yapmadım. YKS için en fazla 5 denemeye girmişimdir. Hepsi okuldaydı. Topluca almıştık. Ya boş boş oturacaktım o saatlerde, ya da alıp çözecektim.
Ben bir yol izlemedim. Derste dinlediğimle yapabiliyordum. Bir yerden çok kalitesiz bir geometri kitabı bulmuştum, onu çözdüm. Affedilemeyecek miktarda hatalı soru vardı.
Bir de son sınıfta matematik hocamız limit, türev, integral kitabı alın çözün, performans ödeviniz bu demişti. Ben de Karekök limit sıfır ve mor renki türev integral kitabı almıştım. Keşke hepsini sıfır alsaydım. O mor renkli olan gayet iş yapan, güzel bir kitaptı ama vakit aldı işte.

Tüm konular bittikten sonra bol deneme çözüp hızlanmanız işinize yarar. Ben kasımda senenin ilk denemesinde konularım tamken 28 net civarı yapmıştım geçen sene, soruların çoğu yetişmemişti zaten. Sonrasında genel olarak hızlanıp 33-37'ye çıkarmıştım ocak gibi. Kalan 6 ayda da bol genel TYT ve branş denemesi çözerek 36-40'ı yakalamıştım.

Geri
Yukarı