TYT matematik için kaynak önerisi

Ben şu an 10.sınıfım. Ve çoğu derste sıkıntım yok. Sayısal öğrencisiyim kimya ve fiziği seviyor ve yapabiliyorum, biyolojiyi çok sevmemekle beraber çalışınca o da oluyor. Evet, sıkıntılı kısım matematik. Bana 10.sınıf için veyahut TYT için bir matematik kitabı önerir misiniz? Bak şu kitabı etraflıca çalış matematik derdin kalmaz diyebileceğiniz bir kaynak var mı? Beynimin son zerresine kadar zorlamaya zorlanmaya hazırım. (ders çalışmayı biliyorum. Ama matematik tarafında ekstra bir kaynak ihtiyacı hissediyorum.)

345 Yayınları çözmeden sınava girme. Benim düşüncem bu şekilde.

Önce çerez bir kitap bitir, dersi kavrama adına. Antrenmanlarla Matematik, güzel bir giriş seviyesi kitaptır. Veya Karekök Sıfır da aynı şekilde. Bunlardan birisini bitirdikten sonra 345 güzel bir orta seviye. Daha sonra Orijinal Yayınları, Acil Yayınları, Karekök ve Apotemi önerebilirim üst seviye için.

Ama bir dersi kavramak için mutlaka basit bir kitap bitirip el alışkanlığı ve heves kazanmalısın. Zor bir kitapla başlarsan kesinlikle devamı gelmiyor. 10 soru çözüyorsun sonrası gelmiyor gibi.

Ben ince bir fasikül problemler kitabı çözmüştüm. Sonra TYT-AYT geometri bitirmiştim. Zaten problem+geometri çıkınca TYT'de geriye çok bir şey kalmıyor. ilk sayfa da çıtır çerez çünkü. Aradaki yerler için koca bir kitap bitirmek bence gereksiz ki ben de çözmemiştim. Konu çalışıp denemelerle halletmiştim.

Bak burada güzel bir değerlendirme yazısı var, faydalı olabilir:

Buradaki Youtube kanalında da kaynak kitapları tahlil ediliyor, yararlı olabilir:

Hz. Google'da "TYT Kaynak Önerisi Matematik" gibi aramalar yaparsan daha çok sonuca ulaşırsın.

Geri
Yukarı