TYT Matematik için kitap önerisi

Bayağı tecrübe edindim bu konuda :)
Karekök ile boşuna zaman harcama derim.
En başta Hız ve Renk önerimdir.
Daha sonra ÜçDörtBeş, Birey B en üst olarak da Apotemi çözebilirsin.

Limit - TYT Kolay Matematik

Açıkçası hiç kolay kaynak çözmedim, içeriğini hiç bilmiyorum. Fakat Limit yayınlarının kötü kitap yazdığını görmedim. 🙂
Onun dışında Karekök Sıfır var, Matematik için değil de geometri için tavsiye ederim onu. Yeni tarz sorular için TYT Master Matematik çok güzel bir kitap.
Bunların hepsine baktıktan sonra, hedefin yüksek ise bence Apotemi Problemler ve Acil Matematik de çözmen gerekiyor. Kolay gelsin. 😄

Limit sadece sözel kitaplar çıkarmalı bence.
Sayısalda iyi olduğunu düşünmüyorum.
TYT-AYT Biyoloji kitabı gördüğüm en iyi Biyoloji kitapları arasında. Türkçe için tartışmaya gerek yok zaten de, sayısal derslerde de yazarlarının çok kaliteli insanlar olduğunu düşünüyorum. Örneğin TYT Fizik kitabının yazarı Veysel Karaarslan'a bir soru için mail atmıştım, çok şeker insandı. Kitabı bende yok ama alınabilecek kitaplar arasında.

345'ten başka tavsiyelere bakma. Başlangıç seviyesinden en zora kadar sorular var içerisinde. Hedefin de yüksekse bunun üzerine Acil Matematik çöz. Kitapları bitirmeye çalışma çünkü gerek yok zorlandıklarının tamamını çöz diğerlerini boş bırak geç. Sonra deneme çöz. TYT Matematikte kitap bitirmekten, problemler kitabı çözmekten (bana göre aptalca) çok deneme çözmek çok önemli.
Bu arada denemeyi kitaplardan sonra çözme yani hep çöz.

Geri
Yukarı