TYT matematik yeni nesil soruları yapamıyorum

Arkadaşlar 49 günde TYT matematiğe başladım hocanın çözdüklerini anladım zaten hocadan önce çözmeye çalışıyorum soruları sonra videodan hocanınkini izliyorum, video bittikten hemen sonra kitaba geçiyorum ama yeni nesil sorularda kalem oynatamıyorum ne yapmam lazım? Örnek bir soru ekledim bu tarz sorular var ve ben kalem oynatamıyorum nereden başlayacağımı ne yapmam gerektiğini bilemiyorum bunu nasıl öğrenebilirim?
Arkadaşlar bu kitabı alsam işe yarar mı? https://www.hepsiburada.com/tonguc-akademi-yeni-nesile-ilk-adim-tyt-soru-bankasi-pm-HB00000X8CSA
Hocam bu soruda tek noktayı anlarsanız çözebilirsiniz. A-B=C demiş Yani bu da B+C=A demek B+C=5 demek A=5 ise kalanları yerine koyarak çözersiniz.

@Silinen üye yeterince soru çözmüyorsunuz muhtemelen. 1-2 soru çözüp herhalde anlamıyorsunuz, 1-2 soruyla zaten olmaz. Birçok soru çözmelisiniz.

TYT'ye ilk adım kitabını alsam işe yarar mı yoksa elimdeki kitaptan farkı olmaz mı? Peki ne yapmalıyım elimdeki temel kaynaktaki tüm soruları çözdüm artık ilerlemek istiyorum.

@Silinen üye bilgi sarmal ya da 345 alabilirsiniz. İçerisinde hem eski nesil ve yeni nesil sorular var. Sizi ciddi anlamda geliştirecektir anlayarak çözerseniz.

Daha TYT bilmeden olur mu o?

Bunu çözebilirsin.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı