TYT paragraf soru bankası önerisi

Daha fazla  
Paragraf konularının harmanlanmış halde testlerin (yani bir teste dil bilgisi ve cümle tamamlama gibi olsun) ve kaliteli soruların olduğu bir test kitabı önerir misiniz?

Tonguç Kampüs ParagrafİKS

Paragraf netlerimi %100'e çıkarmamı sağlayan kitaplardan biridir. Neden bu kadar faydalı, onu söyleyeyim:
  • Soruları çok kaliteli ve güncel.
  • Soruları kolay değil. Bazen çok zorladı.
  • Soru çözümleri mükemmele yakın. Hangi cümle hangi şıktaki bilgiyle eşleşiyor, renkli bir şekilde anlatılıyor. Birçok ayrıntı ve teknik geliştirmemi sağladı. (Kitabı tavsiye etmemdeki ana etken budur.)
  • Gün gün doğru-yanlış-boş-süre olarak yazabiliyorsunuz. Gelişimi görmenizi sağlıyor.
  • Son testlere doğru çok daha hızlı ve verimli paragraf okuyorsunuz.
  • Her test 22 paragraftan oluşuyor. Sınavdaki gibi yani.
Kitabı biraz bitirdiğimde üzülmüştüm çünkü alışıyor insan.

Paragraf çözmekte yeniyseniz bu kitabı almayın. Serinin daha kolayı olan Tonguç Kampüs Paragrafik Eko'yu önerebilirim ancak ben çözmedim. Palme yayınlarının paragrafları kolaydı diye hatırlıyorum. Şu an Hız ve Renk Yayınları TYT AYT KPSS ALES DGS Paragraf kitabını çözüyorum. Kitabı beğenmedim çünkü video çözümü yok.

Başka sorunuz olursa sorabilirsiniz.

@shush ParagrafİKS, Hız ve Renk paragraftan sonra çözülür mü hocam?

Piyasada herkes Hız ve Renk'in kolay olmadığını söylemiş. Bana zor gelmedi ancak çoğunluğun söylediklerine dayanarak biraz daha kolay bir paragraftan sonra ParagrafİKS öneriyorum. Hız ve Renk'i pek önermiyorum çünkü 20 soruluk testlerin içerisindeki soru tipleri yoğunluğu yazarın kafasına göre ayarlanmış. ParagrafİKS biraz daha simülasyon gibiyken diğerinde bir soru tipinden 4 5 defa çıkabiliyor.

Sorunuza gelirsem önce Hız ve Renk sonra ParagrafİKS derim. Ama ilk paragraflarda soru çözüm şart diyebilirim.

Hali hazırda dershaneye gidiyorum zaten hocam.
Daha doğru dürüst test çözmedim matematikten olay o yani. 😂

Okyanus TYT 40 Seansta Matematik derslerden sonra bu kitaptan soruları çözüyordum. Soruları kolay olduğundan özgüven veriyordu. -Zaten matematikte ilk şey özgüvendir. Sorulara korkarak bakıldığında çözmek çok zor oluyor.- Kolaydan zora gitmek çok önemli ve bence bu kitap yeterince iyi başlangıç için.

Yeni konular

Geri
Yukarı