TYT puanını gelecek sene kullanabilir miyim?

Emiroo

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Sayısal 12.sınıf öğrencisiyim çeşitli nedenlerden dolayı ders başına şimdi oturabildim. Kısaca mezuna kalacağım garanti fakat TYT puanını seneye kullanma diye bir şey duydum. Buna var diyende var yok diyende var ilk sorum böyle bir şey var mı? Daha sonra mantığımda şöyle bir şey var eğer kullanabiliyorsam 100 günde ben TYT'yi hem turlar hem her dersten 2000-3000 yakın soru çözebilirim rahat yetişir yani. Demem o ki önümde ki süreçte AYT ve TYT birlikte sınava girmek mi mantıklı sadece TYT puanı kasmak mı? AYT konuları çok uzun ve soru gerektirdiği için hem yetişmez hem de AYT'ye süre ayırırsam TYT'ye de düzgün çalışamayacağımı düşünüyorum. Ayrıca TYT de iyi bir puan yaparsam seneye sadece AYT çalışırım. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
TYT kas ve meslek yüksekokuluna git orada temelde dört yıllık bir bölüm de göreceğin dersleri görürsün tabi kaliteli bir iki yıllık üniversiteye gitmek daha iyi olur, orada yine ufaktan matematik 1'e odaklan DGS ile istediğin üniye daha rahat girersin.

Sıralamanı kullanabilirsin.
pek bilgim yokta yani seneye sadece aytye girip bu seneki tyt ile kullanıp sonuç alabilirim demek mi oluyor
TYT kas ve meslek yüksekokuluna git orada temelde dört yıllık bir bölüm de göreceğin dersleri görürsün tabi kaliteli bir iki yıllık üniversiteye gitmek daha iyi olur, orada yine ufaktan matematik 1'e odaklan DGS ile istediğin üniye daha rahat girersin.
dostum bu dediğini 3 ayda nasıl yapayım? okul değiştirmek bile 1 ay alır anadoluyum ben. ayrıca orda da eğitim yok şuan

Pek bilgim yokta yani seneye sadece AYT'ye girip bu seneki TYT ile kullanıp sonuç alabilirim demek mi oluyor.

Dostum bu dediğini 3 ayda nasıl yapayım? Okul değiştirmek bile 1 ay alır anadoluyum ben. Ayrıca orada da eğitim yok şu an.

Hayatından bir yıl kayıp edeceksin mezuna kalarak.

Eğer vermez ise de bütün hayatını kaybedecek. Bende benzer bir durumdayım. Çalışabildiğim kadar çalışıp duruma göre hareket edeceğim ben de. Hangisi daha berbat acaba? Neyse artık ben mezuna bırakırsam hatalarımın bedelini ödeyeceğim yapcak bir şey yok.

mezuna kalmazsam okulu bırakmam lazım. 3 ayda tyt ayt sayısaldan bahsediyoruz ne yapabilirm? nasıl yetiştirebilirim? 100K altı nasıl yapacağım
Eğer vermez ise de bütün hayatını kaybedecek. Bende benzer bir durumdayım. Çalışabildiğim kadar çalışıp duruma göre hareket edeceğim ben de. Hangisi daha berbat acaba? Neyse artık ben mezuna bırakırsam hatalarımın bedelini ödeyeceğim yapcak bir şey yok.
sayısal mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı